Rahatlığa bak! Böyle gezindiler...

Sakarya’nın Adapazarı ilçesinde gece geç saatlerde bir dernekten hırsızlık gerçekleşti. 2 adet televizyon ve 1 adet Projeksiyon cihazı çalan hırsızlar polis ablukasından kaçamadı.

Rahatlığa bak! Böyle gezindiler...

Sakarya’nın Adapazarı ilçesinde gece saatlerinde gerçekleşen hırsızlık olayında 2 kişi bir derneğe girerek dernekteki 2 adet televizyon ve 1 adet projeksiyon cihazını çaldı.

Emniyet ekipleri hırsızlık ihbarı üzerine olay yerini abluka altına aldı. Kaçmaya çalışan hırsızlardan  E. S. Bekçilertarafından yakalandı. Diğer şüpheli içinde çalışmaları devam ettiren emniyet ekipleri güvenlik kameralarının incelenmesi sonucunda Ş. Ö isimli kişiyi tespit etti. Yeri tespit edilen Ş.Ö. Adapazarı’nda bir eve gerçekleştirilen operasyonla yakanlandı.

Kimliği belirsiz iki kişinin bir dernekten 2 adet Televizyon ve 1 adet Projeksiyon Cihazının çaldığı ihbarını alan Sakarya Emniyet Müdürlüğü ekipleri hırsızlık olayının gerçekleştirdiği yerin çevresini ablukaya aldı. Çevrede şüpheli şahıslar üzerinde yapılan kontrollerde hırsızlık olayını gerçekleştiren şüphelilerden E. Ş. , isimli şahıs Çarşı ve Mahalle Bekçileri tarafından yakalandı.

Hırsızların çalıntı eşyaları bıraktıkları Adapazarı’ndaki 2. el dükkanına giden emniyet ekipleri çalıntı eşyaları ele geçirerek derneğe teslim etti.

Olayla alakalı yakalanan E.S.’nin sorgusunda uyuşturucu suçundan 3 yıl 1 ay kesinleşmiş hapis cezası olduğu, Ş. Ö. ,nün ise daha önce Yerel basında "Motor Hırsızı kameraya yakalandı" başlığıyla yer alan Motosiklet Hırsızlığınında şüphelisi olduğu tespit edildi.

E.S ve Ş.Ö Emniyetteki işlemlerin ardından ardından sevk edildikleri Adli Makamlar tarafından tutuklanarak cezaevine sevk edildi.

Çalıntı Eşyaları Satın Alan 2 el eşya alım-satım yapan dükkan sahibine ise hırsızlık malını satın almaktan işlem yapıldı.Güncelleme Tarihi: 11 Mart 2020, 10:01
banner3
YORUM EKLE