Sakarya'da 2 kadın öldürüldü

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu, Temmuz'da işlenen cinayetlerle ilgili hazırlanan raporda Sakarya'da termal tesiste öldürülen anne ve kızını yazdı

Sakarya'da 2 kadın öldürüldü

sakaryayenihaber.com-

CİNAYETLERİN SEBEPLERİ


Temmuz ayında Türkiye genelinde 36 kadın cinayeti işlendi. Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu, işlenen cinayetlerle ilgili bir rapor hazırladı. Raporda 11 kadının şüpheli şekilde öldürüldüğü, 18 kadının neden öldürüldüğününün tespit edilemediği kaydedildi. Cinayetlerin 5'inin ekonomik nedenlerden, 13'ünün 'boşanma' konusu yüzünden işlendiği ifadelerine yer verildi.

KİMLER ÖLDÜRDÜ?

Hazırlanan raporda cinayete kurban giden bu kadınların 11'inin evli olduğu kişi, 5'inin birlikte olduğu erkek, 5'inin tanıdığı bir şahıs, 4'ünün eski kocası, 2'sinin akrabası, 2'sinin babası ve 2'sinin eski sevgilisi tarafından öldürüldüğü bilgileri yer aldı. 

Zeynep Önlütürk ve annesi Melahat Önlütürk, termal odasında sabah saatlerinde vurulmuş halde ölü bulundu

TERMALDE ÖLDÜRÜLEN ANNE-KIZ YAZILDI

Bu listede Taraklı ilçesinde termal tesiste kocası tarafından öldürülen Gülsüm Zeynep Önlütürk ve annesi Melahat Önlütürk'ün isimleri de yer aldı. Termal cinayetiyle ilgili şunlar yazıldı:  Gülsüm Zeynep Önlütürk ve annesi Melahat Önlütürk Sakarya’daki bir termal tesiste ateşli silahla öldürülmüş şekilde bulundu. Cinayetlerin Zeynep Önlütürk’ün önceden evli olduğu, çok sayıda suç kaydı bulunan ve cezaevinden çıkan İsmail Karapekmez tarafından işlendiği öğrenildi.
 

Güncelleme Tarihi: 09 Ağustos 2020, 18:24
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER