Sakarya'da akıllara durgunluk veren olay!

Sakarya'da yaşayan Batuhan Saçar isimli kişi telefonunu satmak için alışveriş sitesi üzerinden anlaştığı kişiler tarafından dolandırıldı. Aynı yöntemle çok sayıda kişiyi dolandıran çetenin bulunması için çalışma başlatıldı.

Sakarya'da akıllara durgunluk veren olay!

sakaryayenihaber.com - Azim ÇELİK

Adapazarı'nda yaşayan Batuhan Saçar isimli vatandaş, 7 bin 500 lira değerindeki telefonunu satmak için bir alışveriş sitesine ilanını koydu. İnternet üzerinden Saçar ile irtibata geçen iki kişi telefonu satın almak istedi. İki tarafında ortak belirlediği bir noktada taraflar buluştu.  Telefonu almaya gelen iki bayan Saçar'ı bir süre oyaladıktan sonra kayıplara karıştı. 

ELBET BİR GÜN

İki dolandırıcı tarafından dolandırılan Saçar yaptığı açıklamada, "Çok bilinir bir alışveriş sitesine telefonumu satmak için ilan verdim. Benimle iletişime geçen bir kişi ilana koyduğum telefonu satın almak istedi. karşılıklı anlaşıp bir noktada buluştuk. İki kapalı kadın geldi. Telefonu alıp incelemeye başladılar. Beni oyalamak için sürekli sorular sordular. Ben o an anlamadım tabi. Daha sonra şahıslardan biri bana eşinin numarasını verdi. Ben de aradım. Telefondaki kişiyle görüşürken bana 'eşim telefon fiyatını duymasın" diyince ikilinin yanından biraz uzaklaştım. Geriye döndüğümde iki şahıs yoktu. Telefonumu da alıp kaçmışlar. Olaydan hemen sonra karakola giderek şikayetçi oldum. Meğerse bu yöntemle çok sayıda kişiyi dolandırmışlar. Onlara buradan çağrı yapıyorum bu yanlıştan dönsünler. Elbet bir gün. Bu dünyada değilse de diğer dünyada bunun bedelini öderler" dedi

Sakarya polisi, çok sayıda kişiyi dolandıran şahısların bulunması için çalışma başlattı.Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2020, 23:15
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kırmızı eldivenli
Kırmızı eldivenli - 2 ay Önce

Sen kaşınmışsın

Parmaksız eldiven
Parmaksız eldiven @Kırmızı eldivenli - 2 ay Önce

İnşallah sende kaşınmazsın :)