Sakarya'da en çok bu suçlar işlendi!

Sakarya Emniyet Müdürü, Yenihaber'e yaptığı açıklamada pandemi sürecinde şehirde suçların yüzde 50 azaldığını söyledi. Kaya,"Özellikle hırsızlık suçu çok azaldı. Bu süreçte en çok tehdit, hakaret ve yaralama suçları işlendi" dedi

Sakarya'da en çok bu suçlar işlendi!

sakaryayenihaber.com -

Sakarya Emniyet Müdürü Fatih Kaya, Sakarya Yenihaber Gazetesi'nden Azim Çelik'e makamında röportaj verdi. Sakarya'da pandemi sürecinde suçların azaldığını söyleyen Kaya, sevindirici veriler paylaştı. Kaya, şu ifadeleri kullandı: 

SUÇLAR YÜZDE 50 AZALDI

Evde kal hayatta kal sloganlarıyla evde kaldı insanlar. Alınan önlemlerle suçlar azaldı, aşağı yukarı yüzde 50'ye varan bir azalma söz konusu. Hırsızlık herkes evde olduğu için azaldı deniyor, bunun aksine iş yerleri kapandı kimse yokken oralarda da hırsızlık olmadı. Bu konuyu sadece buna bağlayamayız. Topyekün bir bilinçten kaynaklı olduğunu düşünüyoruz. Hırsızlar da sonuçta bizim toplumumuzdan biri. 

EN ÇOK İŞLENEN SUÇLAR

Suçu alışkanlık haline getirenler bu süreçte kendilerini suçtan alıkoydu. Pandemi sürecinde en fazla tehdit, hakaret, darp, cebir, yaralama suçları işlendi. Hırsızlık ve mala karşı işlenen suçlarda çok önemli düşüşler vardı, bu sevindirici. Amerika gibi ülkelerdeki olumsuz sahneleri görünce ve burada bunun minimuma indiğini görünce bizim aile bağlarımızın, toplum fedakarlığının ne kadar fazla olduğunu gördük.

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 04 Haziran 2020, 16:59
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER