Sakarya için gurur duyacağınız bir istatistik!

Sakarya İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya, Sakarya'nın pandemi sürecinde Marmara'da en az suç işlenen il olduğunu söyledi

Sakarya için gurur duyacağınız bir istatistik!

sakaryayenihaber.com - Azim ÇELİK

Sakarya Emniyet Müdürü Fatih Kaya, Yenihaber'e verdiği röportajda Mart ayında başlayan pandemi sürecinde şehirde asayiş alanında yapılan çalışmaları anlattı. Şehirde yaşayan vatandaşların genel anlamda yasaklara uyum gösterip polisin işini kolaylaştırdığını ifade eden Kaya, 3 ayda toplamda 2 bin 500'e yakın kişiye yaklaşık 5 milyon TL para cezası uygulandığını söyledi.

EN AZ SUÇ İŞLENEN İL

Kaya, Sakarya'nın Marmara'da bu süreçte nüfusa oranla en az suç işlenen il olduğunu belirterek, "Marmara'da nüfusa oranlar en az suç işlenen yer haline geldi. Aynı şekilde bu bölgede en güvenli yer Sakarya. Bu şehir huzur adası. İlimiz bu anlamda başarıdan başarıya koşuyor." dedi

Kaya, şöyle devam etti:

ÇOK MANZARA GÖRDÜK

"Günlerce evine kapanan çocuk ve yaşlılarımız, bu fedakarlıkları üst düzeyde gösterdi. Piskolojik düzey devreye girdiğinde piskolojik sıkınt yaşayan insanlar arıza verdi, bazı yerlerde kumar için biriken, alkol alan insanları da gördük. Vatandaşın vicdanını rahatlatacak ölçülerde caydırıcı ve cezalandırıcı müeyyideler tatbik ettik. İkazdan anlayana ikazla yetindik."

5 MİLYON LİRA CEZA KESİLDİ

"Olayların vahamet ve tehlike durumuna göre hareket ettik. Yayılım hızının fazla olduğu dönemde cezaları üst düzeyde tatbik ettik, kontrollü hayata geçişte azalttık. Tüm yasaklarda toplamda 2 bin 500'e yakın kişiye yaklaşık 5 milyon lira para cezası uyguladık. Ceza yazmamız gereken zamanlarda hiç tereddüt etmedik. Ortalama bilinç düzeyine sahip tüm vatandaşlarımız cezalara büyük ölçüde uydu."

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 05 Haziran 2020, 18:38
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ismail Işıklı
Ismail Işıklı - 8 ay Önce

3 aydır kahve meyhane bar pavyon vs. kapalı.. O zaman bu rakamların bile olmaması lazım ama bizim insanımız kara gözlük siyah palto sevdalısı sağolsun diziler mafya özentisi bir gençlik .