Sakarya'da HDP İl Başkanı ve 2 kişiye gözaltı

Sakarya İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri Barış Pınarı Harekatı ile ilgili kara propaganda yaptıkları tespit edilen 3 kişiyi gözaltına aldı. Gözaltına alınanlardan biri HDP İl Başkanı Nahide Yüksel Doğan...

Sakarya'da HDP İl Başkanı ve 2 kişiye gözaltı

Sakarya İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü (TEM) ekipleri, Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) Suriye'nin kuzeyinde faaliyet gösteren PKK/KCK-PYD/YPG ve DEAŞ terör örgütünün sözde hakimiyetine son vermek ve güvenli bölge temin etmek amacıyla 9 Ekim'de başlatılan Barış Pınarı Harekatı hakkında sosyal medyada kara propaganda ve terör örgütü propagandası yapan kişilere yönelik çalışma başlattı. Yapılan çalışmalar neticesinde harekat ile ilgili kara propaganda yaptıkları tespit edilen 3 kişiyi gözaltına aldı. Şahısların emniyetteki sorgularının sürdüğü öğrenildi.

Şahıslardan birinin Halkların Demokrasi Partisi (HDP) İl Başkanı Nahide Yüksel Doğan olduğu öğrenildi. 

Sakarya İl Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada; 

"... sosyal medya hesapları üzerinden Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Fırat nehrinin doğusunda bölücü terör örgütünün Suriye uzantısı olan PYD/YPG kontrolündeki bölgelere yönelik başlatılan Barış Pınarı harekatına karşı ülkemiz aleyhine propaganda içerikli paylaşımlar yaptığı tespit edilen Sakarya HDP İl başkanı ile (2) şüpheli şahıs yakalanarak gözaltına alınmıştır. Gözaltına alınan şüphelilerin emniyetteki işlemlerine çok yönlü olarak devam edilmektedir.İlimizde terör örgütlerinin faaliyetlerinin engellenmesi ve deşifre edilmesine yönelik sürdürülen mücadelemiz kararlılıkla devam edecektir." ifadelerine yer verildi. 

İhlas Haber Ajansı

Güncelleme Tarihi: 22 Ekim 2019, 15:21
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Sakaryalı
Sakaryalı - 1 yıl Önce

Bu vatanın ekmeğini yiyip bu vatana ihanet edenler birgün ekmeği yediği yerden mermiyi yer..

Hakan
Hakan - 1 yıl Önce

Utanmazlar

SIRADAKİ HABER