Sakarya'da kaç yaşlıya ceza kesildi? Cevabı...

Sakarya Emniyet Müdürlüğü koronavirüsü tedbirleri kapsamında Mart ayı içerisinde şehirde uygulanan tüm faaliyet ve çalışmaların raporlarını açıkladı. 

Sakarya'da kaç yaşlıya ceza kesildi? Cevabı...

Türkiye’de de görülen koronavirüsü ile mücadele kapsamında Sakarya Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler tarafından gerçekleştirilen faaliyet ve çalışmalarla ilgili rapor açıklandı.

Emniyet ekiplerinin Mart ayı içerisinde gerçekleştirdiği Koronavirüs Tedbirleri Kapsamında Polis Sorumluluk bölgesinde bulunan; 3.436 Umuma Açık Yerin Faaliyetine geçici süreliğine son verildi.

Şehrin Giriş ve Çıkışlarında oluşturulan sabit noktalar ile şehrin muhtelif yerlerinde Seyir halinde  12.027 Araç durdurularak, 20.247 Sürücü ve Yolcu'ya evlerinde kalmalarına yönelik bilgilendirmeler yapıldı.

Vatandaşların yoğun olarak bulunduğu alanlarda anons sistemi ile vatandaşların evlerinde kalmalarına yönelik anonslar gerçekleştirildi.

Ayrıca Polis ekipleri tarafından gerçekleştirilen denetimlerde ise Koronavirüs Tedbirlerine uymadığı  tespit edilen;

18 Kahvehane/Kıraathane, 4 Çay Bahçesi, 3 Lokanta ile 1 Kuaföre  İdari, 

9 Kahvehane/Kıraathane, 1 Kafeterya ile, 1 Berber dükkanına Adli işlem yapıldı.

14 Günlük Karantina Süresine Uymadığı tespit edilen;  1 şahsa Adli işlem yapılırken kapasitesinin %50'sinden fazla yolcu taşıdığı tespit edilen;

 5 Toplu Taşıma aracına Adli , 3 Toplu Taşıma Aracına idari işlem yapıdı.

 Sokaka çıkmaları Sağlıkları Açısından Kısıtlanan 65 Yaş Üstü;  1.433 Vatandaşın İhtiyaç Talepleri yerine getirilmiş, 1.527 Vatandaş İkaz edilerek evlerine gönderilmiş, İkazlara uymayan 10 Vatandaşa İdari işlem yapıldı.

Güncelleme Tarihi: 01 Nisan 2020, 13:16
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER