Savcılıktan silahlı saldırı açıklaması!

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ayhan Sefer Üstün'ün evine yapılan silahlı saldırı ile ilgili savcılıktan açıklama yapıldı.

Savcılıktan silahlı saldırı açıklaması!

sakaryayenihaber.com - 

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ayhan Sefer Üstün'ün Sakarya'daki evine silahlı saldırı düzenlendi. Alınan bilgiye göre, S.A, Üstün'ün Adapazarı ilçesindeki evine tüfekle ateş açtı. Saldırı esnasında Üstün ve ailesinin evde olmadığı öğrenildi. Şüpheli S.A, saldırı sonrası polisi arayarak kendisini ihbar etti. Ekiplerce gözaltına alınan S.A'nın başka suçlardan da kaydı olduğu bildirildi. 

Silahlı saldırı ile ilgili Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada, "Bazı basın yayın kuruluşlarında yer alan, Ayhan Sefer Üstün'e ait boş ikamete, tüfek ile ateş edilmesi olayı ile ilgili olarak, kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi amacıyla, açıklama yapılması gereği duyulmuştur. Cumhuriyet Başsavcılığımızca, Sakarya ili, Adapazarı ilçesinde, 08.12.2020 günü Ayhan Sefer Üstün'e ait boş eve, silahla ateş edildiği ihbarı üzerine, derhal soruşturma başlatılmıştır. Eylemi gerçekleştirdiği değerlendirilen şüpheli S.A., olayda kullanılan av tüfeği ile birlikte gözaltına alınmıştır. Olay bütün yönleriyle ve hassasiyetle değerlendirilmekte olup, soruşturma titizlikle sürdürülmektedir." ifadeleri kullanıldı.
 

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 08 Aralık 2020, 21:33
banner3
YORUM EKLE