Şehirde 4 aylık terör bilançosu 

Sakarya Emniyet Müdürlüğü; terör örgütleri FETÖ/PDY, DEAŞ ve PKK/KCK'ya yönelik son 4 aydaki operasyonların raporunu açıkladı 

Şehirde 4 aylık terör bilançosu 

Sakarya Emniyet Müdürlüğü, 30 Mayıs - 7 Ekim tarihleri arasında terör örgütleri FETÖ/PDY, DEAŞ ve PKK/KCK'ya yönelik gerçekleştirdiği operasyonlarda 154 kişiyi yakaladı. 
Bu kişilerin 26'sı tutuklanırken, 36 kişi ise adli kontrol tedbiriyle tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. 
92 kişi ise Emniyetteki ve Adli makamlardaki ifadelerinin ardından tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. 
İl Emniyet Müdürlüğünün açıkladığı raporun devamı şu şekilde: 

FETÖ/PDY terör örgütü ile ilgili olarak  (115) şüpheli hakkında adli işlem başlatılmış, adli makamlara sevk edilen (13) şüpheli tutuklanarak cezaevine teslim edilmiş, (16) şüpheliye adli kontrol kararı uygulanmış, (86) şüpheli Emniyet Müdürlüğünce ve Adli Makamlarca ifadelerinin alınmasının ardından serbest bırakılmıştır. 
    DEAŞ terör örgütü ile ilgili olarak (34) şüpheli hakkında adli işlem başlatılmış, Adli Makamlara sevk edilen (13) şüpheli tutuklanarak cezaevine teslim edilmiş, (16) şüpheliye Adli Kontrol kararı uygulanmış, (5) şüpheli ifadelerinin alınmasının ardından Emniyet Müdürlüğü ve Adli Makamlarca Serbest bırakılmıştır.
    PKK/KCK bölücü terör örgütü ile ilgili olarak (5) şüpheli hakkında adli işlem başlatılmış, adli makamlara sevk edilen (4) şüpheliye Adli Kontrol kararı uygulanmış, (1) şüpheli ise ifadesinin alınmasının ardından Emniyet Müdürlüğünce salıverilmiştir.     
İlimizde terör örgütlerinin faaliyetlerinin engellenmesi ve deşifre edilmesine yönelik olarak sürdürülen mücadelemiz kararlılıkla devam edecektir.
 

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 07 Ekim 2019, 16:40
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Selim inan
Selim inan - 1 yıl Önce

Türk polisinden Allah razı olsun

SIRADAKİ HABER