Şeytanın aklına gelmez! 1 buçuk milyon TL'yi böyle aldılar

Telefon dolandırıcıları bu kez FETÖ'nün ismini kullanarak dolandırdı. Çete, bir çifti arayıp 'Örgüt hesabınızda, parayı çekin temize çıkaralım' diye 1 buçuk milyon TL dolandırdı. Polisin nefes kesen takibi sonucu paralarla yakalanan 8 kişiden 4'ü tutuklandı

Şeytanın aklına gelmez! 1 buçuk milyon TL'yi böyle aldılar

sakaryayenihaber.com-

ŞEYTANIN AKLINA GELMEZ

Polisin 'Polis ve savcı kimseden para istemez' uyarılarına rağmen Sakarya'da bir dolandırıcılık olayı daha yaşandı. Alınan bilgiye göre bir çifte telefon eden dolandırıcılar 'FETÖ hesabınızda, parayı çekip verin temize çıkaralım' diyerek para talep etti. Panik yapan karı-koca, hesaplarındaki tüm parayı çekip dolandırıcılara teslim etti. Bununla da yetinmeyen dolandırıcılar, araştırmaları sonucu öğrendikleri adamın tatilde olan kardeşinin de paralarını istedi.

BUÇUK MİLYON TL DOLANDIRMIŞLAR
Erkek şahıs, anahtarını kendisine veren kardeşinin evine gidip aldığı paralarını da dolandırıcılara verdi. Dolandırıcılar kendilerine son olarak 'Evinizi de satın' dediğinde dolandırıldıklarından şüphelenen çift polise gitti. Harekete geçen Sakarya Polisi, yürüttükleri sıkı takiple dolandırıcı çetesini İstanbul'da yakaladı. 8 kişilik çete dolandırdıkları 1 buçuk milyon TL'nin bir bölümüyle aldıkları araçlar ve parayla enselendi. Emniyet'teki işlemleri sonrasında adliyeye sevk edilen çete üyelerinden 4'ü tutuklandı, 4'ü ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Emniyet, vatandaşları sahte polis ve savcılara karşı uyarıyor.

Güncelleme Tarihi: 29 Temmuz 2020, 17:49
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
mehmet cevahirci
mehmet cevahirci - 2 hafta Önce

Emniyet güçlerimizi tebrik ediyorum. süperler?

SIRADAKİ HABER