Silah kaçakçılığı operasyonunda 2 tutuklama

Kocaeli merkezi aralarında Sakarya'nın da olduğu 3 ilde düzenlenen silah kaçakçılığı operasyonunda gözaltına alınan 24 şüpheliden 2’si tutuklandı.

Silah kaçakçılığı operasyonunda 2 tutuklama

24 ŞÜPHELİ GÖZALTINA ALINDI

Edinilen bilgilere göre, Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğü tarafından 4 aydır yürütülen soruşturma kapsamında silah kaçakçılığı yaptığı belirlenen 27 şahıs hakkında gözaltı kararı verildi. Şahısların yakalanmasına yönelik Kocaeli merkezli Bursa ve Sakarya illerinde belirlenen adreslere sabahın erken saatlerinde eş zamanlı operasyon düzenlendi. Gerçekleştirilen operasyonda, 24 şüpheli yakalanarak gözaltına alındı.

ÇOK SAYIDA SİLAH ELE GEÇİRİLDİ

Şahısların iş yeri, ev, arabalarında ve silah yapılan bir atölyede yapılan aramalarda, 46 adet ruhsatsız tabanca, 6 adet kurusıkı tabanca, 16 adet tüfek, bin 63 adet değişik çap ve markalarda tabanca mermisi, 53 adet şarjör, 1 adet susturucu, 2 adet freze makinesi, 1 adet sabit matkap, 1 adet torna makinesi, 2 adet bileme makinesi ve çok sayıda silah parçası ele geçirildi.

ŞÜPHELİLERDEN 2’Sİ TUTUKLANDI

Olayla ilgili gözaltına alınan şüpheliler Kocaeli Emniyet Müdürlüğü’ne getirildi. Gözaltına alınan 24 şüpheliden 21’i alınan ifadelerinin ardından serbest bırakıldı. Emniyetteki işlemlerin adından Gölcük Adliyesine sevk edilen 3 kişiden Adem E. ve Fatih A. tutuklanırken diğer şahıs ise serbest bırakıldı.

YORUM EKLE