Siyanürden 13. ölüm Sakarya'dan... 

Kasım ayı başından itibaren ülke genelinde görülmeye başlanan siyanürle ölümlerin sonuncusu Sakarya'da yaşandı 

Siyanürden 13. ölüm Sakarya'dan... 

sakaryayenihaber.com - 
Erenler Hacıoğlu Mahallesi'nde yaşayan ve iki gündür kayıp olarak aranan Mehmet Ali Çetin (21) ailesinin yaşadığı evin iki kat üstünde teyzenin evinde siyanür içerek intihar etmiş halde bulundu. Bu ölüm ülke genelinde son bir aydaki 13. siyanürden ölüm olarak kayıtlara geçti. 
5 KASIM'DA BAŞLADI 
Hatırlanacağı üzere 5 Kasım'da İstanbul Fatih'te 2'si kadın 4 kardeşin siyanürle intihar ettiği belirlenmişti. Daha sonra 9 Kasım'da Antalya Konyaaltı İlçesi'nde Selim Şimşek ile siyanür içirdiği eşi ve iki çocuğunun cesedi bulunmuştu. 15 Kasım'da ise İstanbul Bakırköy'de İş adamı Bahattin Delen ile eşi ve yedi yaşındaki çocuğunun cansız bedeni bulunmuş, onların da siyanür sebebiyle öldükleri belirlenmişti. Son olarak ise 28 Kasım akşamı Antalya'da eski CHP Döşemealtı İlçe Gençlik Kolları Başkanı Eren D. siyanürle intihar etmişti.
SATIŞI YASAKLANDI  
29 Kasım günü Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre ise siyanürlü bileşikler olarak tanımlanan kimyasal maddelerin piyasada, internette veya herhangi bir elektronik ortamda halka satışı yasaklandı.
Ayrıca tedarikçi firmalar yönetmeliğin yürürlüğe girdiği tarihten bir ay sonra bu tür bileşikleri piyasaya arz etmeden önce ambalajlarında açık, okunabilir ve silinmeyecek şekilde "Yalnız profesyonel ve endüstriyel kullanım içindir" ifadesinin yer almasını sağlayacak.
 

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER