Sosyal medya operasyonu için Emniyetten açıklama!

İl Emniyet Müdürlüğü, Barış Pınarı Harekatı ile ilgili sosyal medyada kara propaganda yapanlara yönelik Sakarya'da gerçekleştirilen operasyonla ilgili açıklama yaptı

Sosyal medya operasyonu için Emniyetten açıklama!

Suriye'nin kuzeyindeki terör hedeflerine yönelik başlatılan Barış Pınarı Harekatı ile ilgili sosyal medyada kara propaganda yaparak terör örgütü PKK / YGP / PYD'nin propagandasına yapanlara yönelik Sakarya'da operasyon başlatıldı. 

HDP İl Başkanınının da aralarında bulunduğu kişiler gözaltına alınırken 2 kişi tutuklandı. Bir kişinin ise firari olarak arandığı bildirildi. 

Sakarya İl Emniyet Müdürlüğü'nden konuyla ilgili yapılan açıklama şu şekilde: 

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından 09 Ekim 2019 tarihinde Suriye’nin kuzey bölgesine yönelik “Barış Pınarı Harekatı” başlatılması akabinde; sosyal medya platformları ve muhtelif internet siteleri üzerinde “Barış Pınarı Harekatı” üzerinden, Ülkemiz aleyhinde kara propaganda yaparak, halkı kin ve nefrete tahrik eden, Güvenlik Güçlerimizin itibarını zedelemek maksadıyla kaynaksız ve yalan paylaşımlarda bulunan ve terör örgütü propagandası yapan şüpheli şahısların tespitine yönelik Sakarya Emniyet Müdürlüğünce sanal devriye faaliyetlerine ve araştırmalara başlanılmıştır.
Yapılan sanal devriye faaliyetleri kapsamında; ilimizde ikamet ettiği anlaşılan 5 şüpheli şahsın sosyal paylaşım siteleri üzerinden terör örgütü propagandası yaptığı tespit edilmiştir.
Tespiti yapılan 4 şüpheli şahıs yakalanarak adli mercilere sevk edilmiş, 2 şüpheli şahıs TUTUKLANMIŞ, 2 şüpheli şahıs ise adli kontrol şartı ile serbest kalmıştır. Tespiti yapılan diğer şüpheli şahıs hakkında adli tahkikat halen devam etmektedir.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
 

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 24 Ekim 2019, 12:38
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER