Sude Andaş yine Türkiye gündeminde: Davacıyım!

Sakarya'da ismiyle yapılan paylaşımlar sebebiyle hayvanlara işkence ettiği iddiasıyla sosyal medyada binlerce kişinin linç ettiği Sude Andaş, bu hesapların sahte olduğunu belirterek şikayetçi oldu.

Sude Andaş yine Türkiye gündeminde: Davacıyım!


sakaryayenihaber.com-

Sakarya'da sokak hayvanlarına eziyet ettiği öne sürülen Sude Andaş isimli genç kız, ajanslara yaptığı açıklamada,"Birileri benim adımla paylaşımlar yaparak, bana tuzak kuruyor. 

Bunları paylaşan kişi ben değilim" ifadelerini kullanmıştı. Aynı genç kız, 3 yıl sonra yine "hayvanlara işkence" iddiasıyla gündeme geldi.

Ulusal medya kanalları genç kızın adına yapılan iğrenç paylaşımları bugün  "Sude Andaş için herkes ayaklandı" başlıklarıyla haber yaptı. 

 "Sude Andaş" ismiyle açılan hesaplardan ölen sokak hayvanlarının fotoğrafları ve videoları paylaşıldı.  Bunun üzerine harekete geçen Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı konuyu inceledi. 

"İşkence" suçlamalarının hedefi olan Andaş savcılıkta, "Bu kişi ben değilim, adıma açılan sahte hesaplardan paylaşımlar yapılıyor, şikayetçiyim" şeklinde ifade vererek suç duyurusunda bulundu. 

Konuyla ilgili Valilik'ten yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

"05/07/2020 tarihinde ve evvelinde sosyal medya platformları üzerinden hayvanlara işkence yapıldığı ile ilgili paylaşılan görüntüler ile alakalı olarak, Sude ANDAŞ ismiyle yapılan paylaşımların sahte hesaplar tarafından yapıldığı değerlendirilmekte olup; paylaşımları yapan hesapların kullanıcıları ile ilgili tespit çalışmaları devam etmektedir. Ayrıca Sude ANDAŞ tarafından, sahte hesap açıp paylaşım yapan şahıslarla ilgili suç duyurusunda bulunulmuştur. Sude ANDAŞ isimli vatandaşımızın mağduriyetinin giderilmesi, kişilik haklarının korunması, diğer tedbir ve hususlarla ilgili bütün çalışmalar Valiliğimizce hassasiyetle yürütülmektedir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2020, 11:36
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
USENAMER9
USENAMER9 - 4 ay Önce

YALAN SÖYLÜYO BENCE

SIRADAKİ HABER