TELEKOM KABLOLARINI ÇALIP SATTILAR

Çalıntı kablolar hurdacıda bulundu iki kişi tutuklandı.

TELEKOM KABLOLARINI ÇALIP SATTILAR

Hendek İlçe Jandarma Komutanlığınaönceki gün gelen bir ihbarda Hendek Dikmen Mahallesi Merkez Sokak yol üzerinde bulunan Türk Telekom’a ait 16 direk arası yaklaşık 800 metre kablonun çalınmış olduğu bildirildi.
İhbar sonrası harekete geçen Jandarma Asayiş Timleri olay yeri incelemesi sonucu olayda kullanılan araca ulaştı.  Savcılıktan alınan arama kararına istinaden otomobilde yapılan inceleme sonrası araç içerisinde olay da kullanılan kablo kesim aletleri ele geçirildi
Eldeki delilleri değerlendiren Jandarma olayın failleri olarak değerlendirdikleri şüpheli S.K. ve Ö.K. isimli şahısları dün gözaltına aldı. Yapılan sorgulamada çalınan kabloların bir dere kenarında yakılarak plastik kaplamalarından arındırıldığı, daha sonra da Hendek merkezinde bulunan hurdacıya satıldığı öğrenildi. Bahse konu çalıntı kablolar hurdacıda bulunarak Jandarma tarafından muhafaza altına alındı. Olayı gerçekleştiren şüpheliler S.K. ve Ö.K. isimli şahıslar Jandarmadaki işlemlerinin ardından çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak Ferizli L Tipi Cezaevine gönderilmiştir.
 

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER