Tutuklanma talebi kabul edildi

Hendek’te engelli adamı darp edip öldürdü iddiasıyla gözaltına alınıp serbest bırakılmıştı. Hendek Cumhuriyet Başsavcılığı’nın itiraz etmesi üzerine K.A. için tutuklama emri çıkarıldı.

Tutuklanma talebi kabul edildi

sakaryayenihaber.com – Mehmet KAVİS

NE OLMUŞTU?

15 Ağustos’ta Hendek Bayraktepe Mahallesi’nde meydana gelen olayda, iddialara göre zihinsel engelli Recep Öğrek’in cihazı bir çocuk tarafından bozuluyor ve Öğrek cihazı tamir ettiriyor. Ancak aynı çocuk cihazı tekrar bozuyor ve cihaz tamir edilemez duruma geldiği için Öğrek çocuğu Babasına şikâyet edeceğini söyleyerek çocuğun babasının yanına gidiyor. Yaşananların ardından zihinsel engelli Recep Öğrek cihazı bozan çocuğun babası ile görüşmeye gidiyor. Görüşme esnasında çıkan tartışma sonucu zihinsel engelli Recep Öğrek darp edilerek yaralanıyor. Saldırı sonucu ağır yaralanan Öğrek, hayatını kaybetti. Olay sonrası Hendek Emniyeti tarafından Recep Öğrek’i darp ettiği iddiasıyla sabah saatlerinde gözaltına alınan K.A., adli kontrol ve yurt dışı yasağı ile serbest bırakılmıştı.

SAVCILIK KARARA İTİRAZ ETTİ

Hendek Cumhuriyet Başsavcılığı, mahkemenin verdiği karara tekrar itiraz ederek tutuklanma talebiyle mahkemeye başvurdu. Mahkemece adli kontrol ve yurt dışı yasağı ile serbest bırakılan K.A. için Savcılığın itirazı üzerine K.A., hakkında yakalama emri çıkarıldı. Karar ardından şüpheli K.A.’nın yakalama çalışmaları için çalışma başlatıldı.

banner3
YORUM EKLE