Üçüncü kez gözaltına alınan şahıs hakkında karar

Hendek Bayraktepe Mahallesinde zihinsel engelli Recep Öğrek’i darp ederek öldürdüğü iddiasıyla Hendek Cumhuriyet Başsavcılığı'nın itirazı üzerine üçüncü kez gözaltına alınan K. A. tutuklandı.

Üçüncü kez gözaltına alınan şahıs hakkında karar

sakaryayenihaber.com -

15 Ağustos’ta Hendek Bayraktepe Mahallesinde meydana gelen olayda, iddialara göre zihinsel engelli Recep Öğrek’in cihazı bir çocuk tarafından bozuluyor ve Öğrek cihazı tamir ettiriyor. Ancak aynı çocuk cihazı tekrar bozuyor ve cihaz tamir edilemez duruma geldiği için Öğrek çocuğu Babasına şikâyet edeceğini söyleyerek çocuğun babasının yanına gidiyor. Yaşananların ardından zihinsel engelli Recep Öğrek cihazı bozan çocuğun babası ile görüşmeye gidiyor. Görüşme esnasında çıkan tartışma sonucu zihinsel engelli Recep Öğrek darp edilerek yaralanıyor. Saldırı sonucu ağır yaralanan Öğrek, hayatını kaybetti. Olay sonrası Hendek Emniyeti tarafından Recep Öğrek’i darp ettiği iddiasıyla sabah saatlerinde gözaltına alınan K.A., adli kontrol ve yurt dışı yasağı ile serbest bırakıldı.

SAVCILIK KARARA İTİRAZ ETTİ

Hendek Cumhuriyet Başsavcılığı, mahkemenin verdiği karara tekrar itiraz ederek tutuklanma talebiyle mahkemeye başvurdu. Mahkemece adli kontrol ve yurt dışı yasağı ile serbest bırakılan K.A. için Savcılığın itirazı üzerine K.A., hakkında yakalama emri çıkarıldı.

TUTUKLANDI

Kararın ardından üçüncü kez gözaltına altına alınan K. A. emniyetteki işlemlerinin ardından cezaevine sevk edildi. Cinayet zanlısı K.A. çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine sevk edildi. Mehmet KAVİS

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 05 Eylül 2020, 18:09
banner3
YORUM EKLE