Uyuşturucu komasına giren Semih'i ölüme terk etmişler!

Karasu'da 4 ay önce bir apartman dairesinde ölü bulunan 31 yaşındaki Semih Toka'nın uyuşturucu komasına girdiği sırada birlikte vakit geçirdiği 5 kişi tarafından burada ölüme terk edildiği ortaya çıktı

Uyuşturucu komasına giren Semih'i ölüme terk etmişler!

sakaryayenihaber.com-Azim ÇELİK'in haberi

Karasu'da 4 ay önce arkadaşının dairesinde ölü bulunan 31 yaşındaki Semih Toka'nın arkadaşları, ölümde ihtmalleri olduğu gerekçesiyle aranıyordu. Uyuşturucu ticareti ve kaçak silah bulundurmak suçlarından çok sayıda kaydı olan 5 kişi, Karasu'da polisin takibi sonucu yakalanarak gözaltına alındı. Şüphelilerin ikametlerinde yapılan aramalarda 3 adet tabanca, 275 adet keleş mermisi, 600 adet 9 mm mermi ,43 adet 9.65 mm mermi, 100 gr esrar maddesi, folyoya sarılı metamfetamin maddesi, 1 adet paintball tabancası, hırsızlık eşyası olduğu değerlendirilen  8 adet televizyon ele geçirildi.

UYUŞTURUCU KOMASINA GİRİNCE KAÇMIŞLAR

İlçede bir apartman dairesinde ölü bulunan Toka'nın ölümüyla ilgili Ali Tıp raporlarında ve adreste yapılan incelemelede gencin uyuşturucu komasına girip, uzun süre hareketsiz kalarak yaşamını yitirdiği belirlendi. Polis, yürüttüğü soruşturmada genci tanıyan 5 kişinin bu durumu fark ettiklerinde adresten ayrıldıklarını, polise veya 112'ye harhangi bir ihbarda bulunmadıklarını tespit etti. "Uyuşturucu komasına giren kişiye yardım ve bildirim yükümlülüğünün yerine getirilmemesi" suçu ve diğer suçlardan haklarında işlem yapılan 5 kişi, çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı. Şahısların, benzer suçlara bir çok kez karıştıkları ve çok sayıda sabıka kayıtlarının olduğu ortaya çıktı.  


OLAY
Olay 7 Kasım 2020 günü yaşandı. Karasu İlçesi'nde 3 gündür kendisinden haber alınamayan 31 yaşındaki Semih Toka, arkadaşına ait bir dairede ölü olarak bulundu. Gencin şüpheli ölümü üzerine cansız bedeni cumhuriyet savcısının ön otopsisi sonrasında Adapazarı'na adli tıp kurumuna gönderildi. Alınan bilgilere göre babası Karasu Belediyesi'nden emekli olan 31 yaşındaki Semih Toka'nın ailesi kendisinden haber alamayınca arkadaş çevresinde araştırma yaptı. Araştırma sonrasında çocuklarının Yalı Mahallesi'nde bir arkadaşının dairesinde kaldığını öğrenince  polise başvurdular. Bugün öğle saatlerinde de Yalı  Mahallesi'ndeki eve gelen polis ekipleri girdiklerinde  de  cocuklarının cansız bedeniyle karşılaştılar.

Güncelleme Tarihi: 11 Şubat 2021, 14:39
YORUM EKLE
YORUMLAR
Aktefekli
Aktefekli - 4 hafta Önce

... iyi biri degilmis zaten uyusturucu icende satanda gebersin

Sakaryalı
Sakaryalı - 4 hafta Önce

Bunca milleti dolandır sonra. Bir evde çaresizce öl... Onca kişinin ahı var üstünde

Lazım Değil
Lazım Değil - 4 hafta Önce

Daha Önce Benzer Sabıka Ve Suç Kayıtları Yokkk
Araştır Öğren Yaz
@sakaryayehaber

Adalı
Adalı - 4 hafta Önce

BİLİNÇSİZCE YORUM YAPAN ZAVALLILAR KULDAN UTANMIYOSUNUZ ALLAHTAN KORKUN GEBERSİN DİYEN VATANDAŞ KİMİN NE OLDUGUNU BİLEMEZSİN AKLINI BAŞINA AL AYIKLA KENDİNİ BENCE