Vidanjör sahibi hakkında yakalama kararı

Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı, kanalizasyon hattına kimyasal atık boşaltan vidanjörün sahibi Emre N. hakkında soruşturma başlatarak, yakalama kararı çıkardı.

Vidanjör sahibi hakkında yakalama kararı

Erenler ve Adapazarı’nın bazı bölgelerinde tuvaletlerden yayılan kötü koku nedeniyle AFAD ile Sakaryu Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) ekipleri alarma geçti. Kanalizasyon hattının geçtiği bölgede bulunan bir özel okul, koku nedeniyle eğitime ara verdi.

KOKUNUN NEDENİ BELLİ OLDU

Erenler’den yeni yerleşim bölgesine kadar olan bölümde etkili olan kokunun sebebinin kanalizasyon hattına dökülen kimyasal atık olduğu ortaya çıktı. Kısa sürede titiz bir çalışma yürüten ekipler, mobese kameralarını izleyerek 34 TA .. plakalı Emre N. adına kayıtlı vidanjörün Arifiye ilçesi Hanlı Mahallesi D-100 yan yol üzerindeki kanalizasyon bacasından kimyasal atık döktüğünü tespit etti. SASKİ ekipleri, kimyasal atık döken vidanjör sahibi hakkında Sakarya Valiliği Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’ne ve polis karakoluna giderek şikayetçi oldu. 

SASKİ ŞİKAYETÇİ OLDU 

SASKİ ekipleri insan sağlığını tehdit edecek bir olay yaşanmadan kanal araçları ve vidanjörlerle müdahalede bulunarak atığı seyreltti. Kaçak dökümü gerçekleştiren vidanjör sahibi Emre N. hakkında yasal işlem başlatıldı. 

Kanalizasyon hattına kimyasal atık boşaltan vidanjörün sahibi Emre N. hakkında Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlatarak, yakalama kararı çıkardı. 

Güncelleme Tarihi: 22 Şubat 2020, 13:57
YORUM EKLE
YORUMLAR
mesut yaman
mesut yaman - 1 ay Önce

Bu aracı akşam üzerleri hep görüyoruz ama biraz uzak olduğumuz için ne yaptığını bilmiyoruz Biz BMC servisinin yanında dolmuş beklerken akşam saatlerinde orda oluyor

SIRADAKİ HABER

banner22

banner21