"Yardım getirdik" dedikleri imamın eşini bayıltıp evi soydular

Sakarya'da gündüz vakti cami imamının evine "Yardım getirdik" bahanesiyle gelen iki kişi, kapıyı açan imamın eşini bayıltıp hırsızlık yaptı 

"Yardım getirdik" dedikleri imamın eşini bayıltıp evi soydular

sakaryayenihaber.com - Mehmet KAVİS bildiriyor 
Olay Sakarya'nın Hendek içesinde yaşandı. Akpınar Mahallesi Camisi imamı Ali İkiz'in evine gelen biri kadın iki kişi, evin kapısını çaldı. Evde tek başına bulunan imamın eşi N. İkiz, kapıyı açtığında dışarıdakiler "Size yardım getirdik" dedi. 
N. İkiz'i "İmza atmanız gerekiyor" diyerek kapının dışına çağıran iki şüpheli, kadının yüzüne henüz ne olduğu belirlenemeyen bir madde sıkarak bayılttı. 
Yüzlerinde maske olan adam ve çarşaflı kadın, eve girerek N. İkiz'in bilezikleri, cep telefonu ve içerisinde cüzdan, kimlik ve banka kartlarının olduğu el çantasını çaldı. 
Kendine geldiğinde evinin soyulduğunu gören kadın, imam eşini ve polisi aradı. 
Polis ekipleri hırsızların yakalanması için geniş çaplı çalışma başlattı. 
Dikkatli olun uyarısı
Olayın gündüz saatlerinde olması ve yardım konularının suistimal edilerek yaşanması, Vatandaşları ve bölge halkını tedirgin etti. Vatandaşların tanımadıkları kişilere kapı açmamaları, maske nedeniyle tanımadıkları kişilerin kim olduklarını anlamadan evlerinin kapılarını açmamaları gerektiğinin büyük önem taşıdığı bir kez daha ortaya çıktı.
İhbar edin
Emniyet Güçleri, insanların güveninin kötüye kullanılması suretiyle işlenen suçların koronavirus tedbirleri kapsamında artış gösterdiğini belirterek Vatandaşların duyarlı olması gerektiğini, tanımadıkları kişilere güvenmemeleri, emin olmadan kapılarını açmamaları, bu ve buna benzer durumlarda derhal Polis veya Jandarma ekiplerine ihbarda bulunmalarını istedi.

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER