Yaşar Coşkun tutuklandı, babası serbest!

Hendek'teki patlamada sorumlu olabilecekleri iddiasıyla gözaltına alınan fabrika sahipleri baba Ali Rıza Coşkun adli kontrol şartıyla serbest kaldı, oğlu Yaşar Coşkun ise tutuklandı

Yaşar Coşkun tutuklandı, babası serbest!

sakaryayenihaber.com-Mehmet KAVİS'in haberi

Hendek'teki havai fişek fabrikasında yaşanan facia ile ilgili soruşturma büyük bir titizlikle sürdürülüyor. Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı ilk olarak fabrikanın sorumlu müdürü A.A, iş güvenliği uzmanı A.B ve ustabaşı E.Ö ile kimyager H.A.V hakkında gözaltı kararı vermiş, 4 kişi çıkarıldıkları mahkemece "Taksirle birden fazla kişinin ölümüne sebep olmak" suçundan tutuklanmıştı. 

BABA SERBEST, OĞLU TUTUKLANDI

Son gözaltı kararları ise bu gelişmeden 1 gün sonra geldi. 100'ün üzerinde işçinin sorgusu tamamladıktan sonra faciada sorumlu olabilecekleri değerlendirilen fabrika sahipleri Yaşar ve babası Ali Rıza Coşkun gözaltına alındı. 

Savcılıkta ifade veren iş adamı baba-oğul, saatler sonra adliyeye sevk edildi. Nöbetçi Hakimliğe çıkarılan baba Ali Rıza Coşkun adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı, oğlu Yaşar Coşkun ise "taksirle birden fazla kişinin ölümüne sebep olmak" suçundan tutuklanarak Ferizli Cezaevi'ne gönderildi. 

Bu tutuklamayla birlikte faciayla ilgili tutuklanan sayısı 5'e yükseldi. 

OLAY

150 kişinin çalıştığı fabrikada yaşanan faciada 126 kişi yaralanmış, 7 kişi ise hayatını kaybetmişti. Türkiye'nin konuştuğu faciada vefat eden 3 kişinin cansız bedenine saatlerce süren arama çalışması sonucunda ulaşılmıştı. 

Güncelleme Tarihi: 08 Temmuz 2020, 09:15
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kamil
Kamil - 5 ay Önce

Demedi demeyin 3 güne kalmaz cikar,olan asgari ücret alan garibana oldu

SIRADAKİ HABER