Yılbaşı gecesi nöbetteydiler...

Sakarya Valisi Ahmet Hamdi Nayir, yılbaşı için uygulama yapan jandarma ekiplerini ziyaret etti.

Yılbaşı gecesi nöbetteydiler...

sakaryayenihaber.com - Azim ÇELİK bildiriyor...

Kentin huzurlu ve güvenli bir şekilde yeni yıla girmesi için polis ve jandarma ekipleri görev başında uygulama yapıyor. Uygulamalarda araç aramasının yanı sıra Genel Bilgi Toplama’da (GBT) yapan jandarma ekiplerine "rüzgar" ve "gerçek" isimli bomba arama köpekleri de eşlik etti. Sakarya Valisi Ahmet Hamdi Nayir, yılbaşı nedeniyle görevi başında olan polis ve jandarma ekiplerine moral ziyaretinde bulundu. İlk olarak D-100 Serdivan Aşağı Dereköy mevkiinde uygulama yapan jandarma ekiplerini ziyaret eden Vali Nayir’e Sakarya İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya ve İl Jandarma Komutanı Albay Cengiz Yiğit de eşlik etti. Vali Nayir, jandarma uygulama noktasında vatandaşlarla ve jandarma ekipleriyle bir süre sohbet etti.

Vali Nayir burada yaptığı açıklamada, "Halkımızın rahat bir şekilde bu yılbaşını geçirmesi için, 1200 personelimizle almış olduğumuz tedbirler var. Bu tedbir noktalarını gezip, onlara da yeni yılın hayırlı uğurlu olmasını dileyeceğiz. Bir taraftan da alınmış olan tedbirleri gözden geçirmiş olacağız. İnşallah 2019'dan daha iyi bir 2020 yılı temenni ediyoruz. Halkımızın da bu gece rahat etmesi için de almış olduğumuz tedbirleri yerinde görmek istedik." dedi

Burada "rüzgar" isimli bomba arama köpeğini seven Vali Nayir, soğuk havaya rağmen huzur ve güven için uygulama yapan askerlere kolaylıklar dileyerek uygulama noktasından ayrıldı.

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 2020, 15:21
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER