banner67

Yok artık! Yakalanmamak için öyle bir şey yaptı ki...

Sakarya ile birlikte bir çok ilde hırsızlık yapan şebeke, adreslerinde eş zamanlı operasyonda yakalandı. Şüpheliler arasında yer alan bir kadın "hurç" malzemesinin içinde gizlenirken yakalandı

Yok artık! Yakalanmamak için öyle bir şey yaptı ki...

Kocaeli Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri, yaklaşık Sakarya ve birç ok ilde hırsızlık yaptıkları belirlenen 5 aydır takip ettiği hırsızlık şüphelilerine yönelik operasyon düzenledi. 

Kapısı kilitli olmayan dairelere girerek para ve ziynet eşyalarını çalan şüpheliler, düzenlenen operasyonla yakalandı. İstanbul, Ankara, Kastamonu'da toplam 20 kişi yakalandı. Şüphelilerden 2'si, emniyetteki ifadelerinin ardından serbest bırakıldı. 18 kişi ise işlemlerinin tamamlanması sonrası adliyeye sevk edildi. Bazı kadın şüphelilerin, kucaklarında küçük çocuklarının olduğu görüldü.

HURÇ İÇERİSİNDE SAKLANIRKEN BULUNDU

Şüphelilerin birbirleri ile bağlantılı olduğu, ancak 2 ya da 3'er kişilik gruplar halinde hırsızlık yaptıkları belirlendi. Gözaltına alınan şüphelilerin daha önce de çok sayıda hırsızlık olayına karıştıkları, içlerinden 11'nin bu kapsamda tutuklandığı belirlendi.

Yine daha önce gerçekleştirilen operasyonlardan birinde, bir kadın şüpheli ise evdeki bir hurcun içerisinde saklanırken yakalandı. 

Kadın, kendisini bulan polislere, "Sancım var bugün, o yüzden saklandım. Yarın gelecektim ben. Bir daha da size yardım etmeyeceğim" dedi. 

EVDEN HIRSIZLIK OLAYLARININ YÜZDE 80'İ AYNI YÖNTEMLE YAPILIYOR

Sakarya ile birlikte Kocaeli, Yalova, Bursa, Bilecik'te 30'dan fazla evden hırsızlık yaptıkları bilinen grubun, yaklaşık 500 bin TL değerinde ziynet eşyası ve para çaldığı tespit edildi. 

Grup üyelerinin hırsızlık yapmak amacıyla gittikleri semtlerde binalara girerek kapıları tek tek kontrol ettikleri ve kapısı kilitli olmayan evlere dil düşürme yöntemiyle girerek hırsızlık yaptıkları belirtildi.

Türkiye'de yaşanan evden hırsızlık olaylarının yüzde 80'inin aynı yöntemle gerçekleştirildiğini ifade eden emniyet yetkilileri, vatandaşların evlerinden çıkarken kapısını kilitlemesini istedi.

Güncelleme Tarihi: 20 Şubat 2021, 12:26
YORUM EKLE
YORUMLAR
Neriman
Neriman - 1 hafta Önce

Hırsızlık yapıyorlar bence yüzleri açık olmalı ibreti alem tanımalı bu soysuzları

Elagözlü
Elagözlü - 1 hafta Önce

Benim anlamadığım onlar suçu işliyor ama yüzleri gizleniyor ayan beyan gözüksün utansın herkes bunları tanısın bilsin

Elagözlü
Elagözlü - 1 hafta Önce

Aynen katılıyorum size yorumunuzu okumadan aynı yorumu yapmışım kesinlikle yüzleri gizlenmemeli