Zehir tacirleri kıskıvrak yakalandı

Karasu'da uyuşturucu madde imal ettikleri iddia edilen 3 şahıs gözaltına alındı. Adliyeye sevk edilen zanlılardan biri adli kontrolle serbest kalırken, diğer iki zanlı tutuklandı.

Zehir tacirleri kıskıvrak yakalandı

sakaryayenihaber.com

Karasu'da uyuşturucu madde ticareti ve imalatı yapan şahıslarla mücadele kapsamında, Karasu İlçe Emniyet Müdürlüğü görevlilerince yapılan çalışmalarda, E.E. Ş., F. E., E. K.  isimli şahısların Kuzuluk Mahallesi Demirli mevkiinde uyuşturucu madde imal ettikleri bilgisi üzerine zanlılara ait aracı aynı bölgede durdurdu.Araç içerisinde bulunan E.E. Ş. isimli şahsın üstünde 7.65 tabanca ve tabancada takılı olan şarjörde 4 adet MKE ibareli fişek, atım yatağında 1 adet MKE ibareli fişek, 2 adet MET diye tabir edilen uyuşturucu madde ve uyuşturucu madde ticaretinden kazanıldığı düşünülen 7 bin tl para yakalandı. Araç içerisinde bulunan F.E. ve E.K. isimli şahısların üzerinde herhangi bir suç ve suç unsuruna rastlanılmadı.  Araçta yapılan aramada 36.93 gr toz esrar maddesi ele geçirildi.

Kuzuluk Mahallesi Demirli mevkiindeki adreste yapılan aramada  toplam 11 gr  toz kubar esrar maddesi ve imalatta kullanıldığı değerlendirilen çok sayıda çakmak gazı, sinek ilacı, çok sayıda  metamfetamin maddesi içiminde kullanılan cam düzenek ve hint kınası ele geçirildi. Ayrıca Yalı Mahallesi'ndeki farklı bir adreste yapılan aramada; 1 adet toplu tabanca ve kutu içerisinde 9.98 gr metamfetamin maddesi ele geçirildi. 

Gözaltına alınan 3 zanlı, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Adliyeye sevk edilen zanlılardan F. E. adli kontrol şartı ile serbest bırakılırken, E.E.Ş ve E.K isimli şahıslar tutuklanarak Ferizli Cezaevi'ne gönderildi. Cihan EMRE/Karasu

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 08 Ocak 2020, 10:42
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER