Asıl olan Sakaryaspor

11 Temmuz'dan bu yana gerek Sakarya halkı gerekte spor kamuoyu mevcut yönetimin beceriksizliklerini, iç çatışmalarını ve birbirlerine karşı olan tutum ve saygısızlıklarını aralıksız okuduk, duyduk, gördük ve izledik. İcraat bekledikçe hayal kırıklığına uğradık hayal kırıklığına uğradıkça bir çıkış yolu bekledik ve bekledikçe daha büyük bir yıkım yaşadık ve sonuç itibari ile zarar gören Sakaryaspor oldu.

Yazılı ve görsel basında gerek sosyal medya da hem kızgınlığımızı dile getirdik hem de eleştirilerimizi yaptık ve kaygılarımızı ortaya koyduk. Bunları her toplumda olduğu gibi seviyeli şekilde yapanda vardı seviyesiz şekilde yapanda. Kaygımız Sakaryaspor olduğuna göre daha da yakından takip ettiğimiz şu dönemde Sakaryaspor'un marka değerinin ne kadar zarar gördüğünden başkanlık makamının ayaklar altına nasıl alındığına kadar en az kamuoyunun bildiği kadar vakıf olduk konulara. Nalbant ve yönetimine kongre sürecine destek vermiş biri olarak hayal kırıklığına uğradığımı defaatle dile getirdim ve her platformda da getirmeye devam edeceğim. Sayın Başkan ve yönetimin kurulunun asil, yedek ve dışardan destekli isimleri hem kulübün tüzel kişiliğine hem de camianın tüm değerlerine sahip çıkmıyor çıkmamakla beraber zarar veriyor. Nalbant'ın iyi niyetine ,kulübe olan bağlılığına bu kulübü düzlüğe çıkarmak için verdiği çabaya sonuna kadar saygı duyuyorum. Üzülerek ifade ediyorum ki bu işler iyi niyetle olmuyor icraat başta geliyor ve yaratılan tüm kaos ortamı Nalbant ve kurmaylarına yazarken iyi işler ise Büyükşehir ve Bülent Uygun'a yazıyor. Bu da şehrin yönetime olan tüm güvenini ortadan kaldırıyor.

Abdullah Ercan hamlesi zaman kazandırır ama birşeyler düzelmez ve tekrar yanlış bir isimle yolculuk başlarsa o başarısızlık sonucu bavulu toplayıp giden sadece antrenör olmaz şeklinde endişelerimizi de söyledik. Şaban hoca kendisine yakışan duruşunu ortaya koyup görevi geri çevirince iki isim masada başa baş kalmış oldu. Suat Kaya ve Osman Özdemir arasında gitti geldi hoca mevzusu netice itibari ile biri camia içinden biri camia dışından iki tecrübeli isim. Veee perde arkası duyumlar ; İbrahim Nalbant ve Bülent Uygun ile hareket eden bir ekibin Osman Özdemir için bastırdığı Yaşar Zımba ve belirli bir zümrenin Suat Kaya için direttiği söylendi bizlere toplantıda yer alan bazı isimlerce. Netice itibari ile son düzlükte anlatılanlar bu minvalde ilerliyorsa Sayın Başkanın her kritik kararda olduğu gibi ağırlığını koyamadığı ve AŞ'yi elinde bulunduran Başkanvekili Zımba'nın galip çıktığı bir hoca tercihi söz konusu oldu demiş olduğum gibi duyum üzerine bir senaryo bu ama farklı kanallardan teyidi söz konusu. Hatta Başkan Nalbant'a arkadaşlarının başkanım artık ağırlığını koy ve sen belirle yoksa 3 haftaya biz gideriz dediği bile konuşuluyor.

Bu duyumları da siz okurlarımla paylaşmış olayım. Öğlen saati geniş çaplı bir yoklama sonucu yönetimin büyük çoğunluğu %90 Osman Özdemir derken bir anda belli bir kanat Suat Kaya ile ön anlaşma yapıp iş tamam diyor. Başkan başka bir yerde Osman hoca ile görüşüyor.Netice itibari ile toplantıdan nasıl ne ne şekilde %10'luk ihtimale dönüldü meraktayım Osman Hoca ile Sakaryaspor 'un tekrar buluşması eninde sonunda kaçınılmaz bu sene olmaz başka sene olur zira bu camianın ona bir ahde vefa borcu vardır. Ancak kendisi ile bu süreçte yaptığım konuşmam da da ifade ettiği gibi; "İsimler gelip geçici asıl olan ve baki kalacak olan Sakaryaspor 'dur. " demişti. Göreve kim gelirse gelsin herşeyden önce makama saygı anlayışı ile hareket edilmesi gerektiğini başa başa vurgulamıştı. Kariyeri gerek oyuncu gerek hoca olarak şampiyonluk ile dolu Suat hocaya ve Sakaryaspor'a hayırlı olsun diyorum. Umarım Suat hoca ile bir sonraki sezona transfere engel dosya değil destansı bir şampiyonluk kazanırız. Nalbant ve arkadaşlarına ise bu risk dolu kararlarında saha sonuçlarının yanında olmasını temenni ediyorum. Aksi halde bu karışık yönetim ortamı ve olumsuz saha sonuçlarının gönderdiği Suat Kaya ve ekibi olmaz. Her zaman bizlerin kendisine şiar edindiği bir prensip olacaktır ki "Aslolan Sakaryaspor'dur."

YORUM EKLE