Atan ve tutan iyi olunca

Niğde Anadolu karşısına mutlak favori olarak çıkan Sakaryaspor, Berk İsmail’in golüyle 3 puanı kaptı.

Kendi sahasında üst üste 8’nci galibiyetini kazanan Sakaryaspor müthiş bir seri yakaldı. Bu ligde atanımızda tutanımızda iyi olunca 3 puan bir şekilde geliyor.

Niğde maçı kağıt üzerinde rahat gözüken ve taraftarın farklı bir galibiyet beklediği bir maçtı. Ancak ne bol gollü ne de iyi futbolun olduğu bir karşılaşma izleyebildik. 

Sakaryasporlu futbolcuların nasıl olsa bu maçı kazanırız düşüncesiyle sahaya çıktıkları çok belliydi. Zaman zaman etkili olan Sakaryaspor, oyunun genelinde kötü bir futbol sergiledi.

Rakip karşısında erken gol bulan Sakaryaspor, oyunun diğer bölümlerinde yine üçüncü bölgedeki beceriksizliğini aşamadı. 6’ncı dakikada 1-0 öne geçtiğimiz maçı daha farklı skorla koparamıyoruz. Ve Sakaryaspor, özellikle maç koparamamnın sıkıntısını deplasmanda daha fazla yaşıyor. Bir Uşak maçı, bir Sivas maçı. Rakiplere pozisyon vermeden son dakikada yediğimiz goller ile 4 puan kaybettik. Şu an o kaybedilen 4 puanı şampiyonluk yarışında çok arıyoruz!

Ayrıca Sakaryaspor Berk İsmail Ünsal’ın yüksek formuyla gidiyor. Berk gol atmazsa topu filelere gönderecek beceride ikinci bir oyuncumuz bir türlü sahneye çıkamıyor. Gole katkı yapacak diğer ayaklar adeta saç baş yolduruyor. Abdülaziz Solmaz, Onur Eriş, Hasan Bilal, Sinan Özkan gibi!

Liderle aradaki puan farkı aynı. Ancak play-off hattıyla en yakın rakibimizle fark 4’e yükseldi. Şampiyonluk için mucize gerek fakat bu tabloda Sakaryaspor’un ligi ikinci sırada tamamlama ihtimali çok yüksek. 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Üzgün Ümitsiz
Üzgün Ümitsiz - 13 ay Önce

Atanımz da bir tek, tutanımız da. İkisinin de ne yedeği var ne de yardımcısı. Play-off'u bu takımla ve bu futbolla oynarsak, kaybetmeye abone olduğumuz finali bile göremeden eve döneriz..