Aynı tas aynı hamam!

Sakaryaspor ligdeki ikinci maçında da beklentilerin çok uzağında kaldı! Yeni transferler sonrasında takımın çehresinin değişeceğini sanıyorduk ama Elazığ deplasmanında işin öyle olmadığını gördük!

Transfer tahtasının açılması sonrasında Elazığ deplasmanı yeni bir başlangıç olacaktı. Velimeşe yenilgisinin sorumluları olan! Genç oyuncuların altyapıya gönderilmesi sonrası yeni transferler Elazığ deplasmanında görücüye çıktı. 8 maçtır kazanamayan 4 maçtır yenilen kısıtlı kadrosu olan rakibimiz önünde galibiyetten başka bir düşünce yoktu. Ama görüldü ki yeni transferler de gençlerin performansının fazlasını veremedi.

Elazığspor karşısında futbol olarak vasatın üstüne çıkamadık! Bizim kötü oyunumuza bir de kötü hakem eklenince mağlubiyet kaçınılmaz oldu. Verilmeyen tertemiz golümüz vardı ancak bu gol dışında hücum hattı sınıfta kaldı! Duran toplar dışında bir hücum girişimi yapamadık! Oynayan ve sonradan oyuna girenler birbirlerine nazire yaparcasına kötüydü. Kısıtlı kadrosu olan Elazığspor’un coşkulu oyununa ayak uyduramadık! Mehter takımı havasında hücum ediyoruz. Bu kadar yavaş oynayan bir takımın deplasmandan puanlar getirmesi de hiç kolay değil. Artık şapkalar öne alınarak gerekenler yapılmalı.

Teknik Direktör Abdullah Ercan’ın da artık bir mazereti kalmadı! İlk maçta transferler yoktu, ikinci maçta futbolcular tam olarak hazır değiller sözleri bize tam 6 puan kaybettirdi. Uşakspor maçı öncesi bu takım futboluyla bize olumlu bir hava da vermedi. O nedenle Ercan ve kurmayları ne yapıp edip içerideki Uşak maçını kazanmalı. Yoksa şampiyonluk hedefiyle çıkılan yolda Ercan ve ekibi için çanlar yüksek sesle çalmaya başlar.

Uşakspor maçı bizim için yeniden doğuş karşılaşması olmalı. Olası kötü sonuçta zaten kredisi olmayan İbrahim Nalbant ve teknik heyeti zorlu günler bekler. Teknik heyet konusunda geçen seneki dejavuyu yaşıyoruz! İyi başlamadığımız ligde futbolcuların hazır olmasını beklerken treni kaçırmayalım. O nedenle futbolcularda giydikleri formanın ağırlığını bilerek galibiyet serisinin fitilini ateşlemeli. Çünkü bu şehir böyle kötü sonuçları hiç mi hiç hak etmiyor.

YORUM EKLE