Başarısızlığın sorumlusu Şaban Yıldırım ve futbolcular mı?

1.Lig hedefine ulaşamayan Sakaryaspor’un bir sezonu daha heba edildi. Sakaryaspor Kulübü, hem sportif anlamda hem de ekonomik anlamda kötü yönetilerek başarısız bir sezon daha geçirdi.

Her başarısız geçirilen sezonun ardından ihale kesinlikle birilerine bırakılır. Sakaryaspor’da yıllardır olduğu gibi yine aynı senaryo yaşanıyor.

Yine bir kaybedilen finalin ardından şehirde oluşturulan algı şu; Bu sezonki finali de futbolcular para istediği için kaybettik!

Bir kesim ısrarla algı oluşturarak bu başarısızlığı tamamen Şaban Yıldırım ve futbolcuların üzerine yıkmaya çalışıyor.

Kaybedilen final maçlarının ardından geçmişe bir bakalım;  Selahattin Aydın ve yönetimi bu yolu izledi! İsmail Gürses ve yönetimi bu yolu izledi! Şimdi de Cevat Ekşi yönetimi aynı yolu izliyor…

Ortada bir başarısızlık var ve bu başarısızlıktan yönetimi, futbolcusu, teknik heyeti herkes sorumludur.

Sakaryaspor şampiyonluğu finalde kaybetmedi! Biz şampiyonluğu devre arasında transferi açamayarak kaybettik!

Sezon başında iyisiyle, kötüsüyle, artılarıyla, eksileriyle bir takım oluşturuldu. Ve takım ilk yarıyı lider bitirdi. Lider olmamıza rağmen kadrodaki sıkıntılar ortadaydı. Transferin açılması gerekiyordu. Ama yönetim ne yaptı transferi açamadı. Diyeceksiniz kimse destek olmadı.

Sezon başında göreve gelirken transferin kapanacağı ve maddi açıdan yaşanacak sıkıntıları herkes adı gibi biliyordu. Bir de BMC’den 2 Milyon TL sözü alınmasına rağmen yönetim bu paranın geleceğine inanmadı ve transferi açmak için hiçbir çaba göstermedi.

BMC’den 2 Milyon TL 4 çek halinde gelince, yönetim nefes alamadın bu parayı kulüp için harcadı.

Transferi açamayan yönetim sezonu 13-14 oyuncuyla bitirmek zorunda kaldı.

Ayrıca maddi konular şampiyonluğu etkilediyse bu konuda da en büyük suç yönetimdedir. Futbolcuların asıl hak edişlerini ödemeyip galibiyet primleriyle kulüp yönetildiği takdirde her yıl aynı sıkıntı yaşanır. Ve bunu defalarca yöneticilere söylememize rağmen takımın asıl alacakları ödenmedi.

Ve şuan ki tablo…
Geçen sezondan 3.5 Milyon borç vardı. Bu sezondan da 1.5 Milyon daha eklendi.  Yeni sezon öncesinde sadece transferi açmak için 5 Milyon TL para gerekli…

Allah yardımcımız olsun…
 

YORUM EKLE