Beklenen sonuç

Sakaryaspor yeni sezon öncesinde sancılı bir süreç geçirdi. Yönetimin transferleri kamp sürecine ve lige yetiştirememesi nedeniyle Sakaryaspor’u zorlu bir sezonun beklediğini açık açık gösteriyordu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce tarafından teslim edilen hazır parayı bile TFF’de ki dosyalara yatırmayı beceremeyen yönetim ilk maça lisansları yetiştiremedi.

Eldeki mevcut kadro ile çıktığımız Ergene Velimeşe maçından hüsranla ayrıldık.

Ergene Velimeşe maçındaki kadroya baktığımızda kaleci ve defans dörtlüsü geçen sezon bizi finale taşıyan ve sorunsuz bölgeydi. Bu beşliyle biz Ergene Velimeşe’den 3 gol yedik.

Maçtan sonra özellikle sosyal medyada yenilginin faturası altyapıdan yetişen çocuklara kesilmeye çalışılıyor. Hacı Ömer Doğru, Kaan Kırcı, Yusuf Kaan Kara, Tuğrul Cem Sayer, Furkan Karabaş, Görkem Şimşek gibi oyuncuların bu takım olgusunda kapasitesileri belli. Yenilgin faturası bu çocukların omuzlarına yüklenmemeli.

Ergene Velimeşespor maçında eğer suçu aranıyorsa bu yenilginin tek sorumlusu İbrahim Nalbant yönetimidir.

Takım olamamanın ve lige ideal kadroyla hazırlanamamanın cezasını çeken Sakaryaspor, yeni sezona kötü bir başlangıç yaptı.

Yeni transferlerin takıma dahil olmasıyla zorlu süreç devam edecektir. Sakaryaspor’un takım olabilmesi için en az 6-7 haftaya ihtiyaç var.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Yeşil siyah
Yeşil siyah - 12 ay Önce

Sizin yazacağınız köşe yazısı ancak bu kdar olur.geriye değil ileri bakın azcık.herşeye rağmen transfer açılmış süper bi kadro kurulmuş hala tatava yapıyosunuz.hacı ömer 10 yıldır verilen şans kime verilmiş bize savunuyosun bu adamı