Belediye otobüsünden şikayet var

Belediye otobüsünden şikayet var

Gazetemizin Whatsapp İhbar Hattına ulaşan Nergis Hanım, otobüste yaşadığı bir sıkıntıyı bizimle paylaştı. Nergis Hanım, “Her gün işe gidip gelirken Büyükşehir Belediyesine ait otobüsleri kullanıyorum. 10 Ekim 2019 tarihinde yine Büyükşehir Belediyesine ait 7 numaralı 18.35 saatinde kalkan otobüs numarası 50 olan otobüse bindim. Yenicami’den Sakarya Caddesi’ne doğru giderken durakta bir bayan bindi tam otobüs hareket ederken yaşlı bir amca otobüse yetişmeye çalışıyordu. Bende onu gördüm şoföre “Gelen var” dedim.

Otobüs şoförü gayet sert bir dille, “Bayan siz işinize bakın otobüse kimi alıp kimi almayacağıma ben karar veririm” dedi. Bende “Görmediniz” diye söyledim ‘terslemenize gerek yok’ dedim. Bana işime bakmamı söyledi.

Otobüs şoförü o amcayı orada bırakarak yoluna devam etti. Buradan Büyükşehir Belediye başkanımız Ekrem Yüce ve Ulaşım daire başkanımıza sesleniyorum. Lütfen otobüs şoförlerine eğitim verin müşteri ile nasıl konuşacağını öğrensinler. Kendi otobüsleri değil devletin otobüslerinde maaşlı olarak çalışıyorlar. Kimse zorla çalıştırmıyor onları. Çalıştıklarının karşılıklarını alıyorlar. Umarım bundan sonra belediye otobüslerinde bu şekilde sorunlar olmaz. Sizlerin aracılığınız ile yetkililere sesimi duyurmak istedim” dedi.

Akyazı’da öğrencilerin

YOLU YAPILMALI

Akyazı Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Emin Üstün, SUBÜ Akyazı Meslek Yüksekokulu öğrencilerinin okul yolunda kullandıkları yolda belediye tarafından çalışma yapmasını istedi.

Akyazı Meslek Yüksek Okulunun ilk açıldığı yıllarda bünyesinde 700-800 öğrenci barındırdığına dikkat çeken Esnaf Odası Başkanı Üstün, bu sayının her geçen artacağı yerde yaşanan olumsuzluklar nedeniyle çok çok aşağılara düştüğünü, bu düşüşün önlenmesi açısından Akyazı’da faaliyetlerini sürdürmekte olan tüm ddaların başkan ve yöneticileri ile Kaymakamlık ve yerel yönetimlerin büyük gayret gösterdiğini söyledi.

Üstün, “Bilindiği gibi ilçemizde fakülte açılması kararı artık hayata geçmiştir. Açılacak olan fakültemiz şimdilik kaydı ile Meslek Yüksek Okulumuz bünyesinde çalışmalarını sürdürecektir. O bakımdan Meslek Yüksek Okulumuzun bulunduğu yere gidip gelecek olan öğrencilerimiz bu geliş ve gidişlerinde bazı zorluklar yaşamaktadır.

Tretuvar eksikliği, çevre düzenlemesi ve özellikle de caddenin karanlıkta olması bu olumsuzlukların önde gelenleridir. Belediyemizin hiç zaman geçirmeden bu eksikleri gidermesi hepimiz açısından çok yararlı olacaktır. Oda olarak bu eksikleri gidermesi yönünde Belediyemize birde resmi yazı yazdık. Temennimiz eksiklerin en kısa zamanda giderilmesidir. Bunu Belediye Başkanımız Sayın Bilal Soykan’dan özellikle bekliyor ve istiyoruz” dedi.

SUBÜ’de havuz sitemi

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesinde okuyan son sınıf öğrencileri fakültenin yüzme havuzunun olmamasından dolayı gerekli eğitimi alamadıklarını belirterek durumdan şikayetçi oldu.

Spor Bilimleri Fakültesi son sınıf öğrencileri, okulun yüzme havuzu olmadığı için, Donatım Parktaki yüzme havuzuna kendi imkanlarıyla gittiklerini belirterek, “Fakültemizde yüzme havuzu yok. Biz son sınıf öğrencileriyiz. Kendi imkanlarımızla Donatım parkta yer alan kapalı yüzme havuzuna gidiyoruz. Fakat orası da kasım ayında 3 aylığına bakıma girecek. Biz yine mağdur kalacağız. Fakültemizde yüzme havuzunun olmaması çok büyük bir eksiktir. Biz Spor Bilimleri bölümünü okuyoruz. BESYO okuyan bir öğrencinin imkanları yoksa büyük bir başarısızlık olur. Bir an önce bu havuzun olmasını istiyoruz” diyerek sitem etti.

Evet okurumuzun şikâyeti böyle. Bizler de buradan yetkililere iletelim.

Vakıf 3’teki çukur

tehlike arz ediyor

Korucuk Vakıf 3 Sitesinin yanında bulunan su dolu temelle yetkililerin ilgilenmesi gerekiyor. Halil Çetin isimli okur mikro blog sitesi Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda, “Korucuk, İdeal Kent Sitesi yakınındaki, Vakıf-3 sitesinin yanında bulunan inşaat sahasındaki insan boyundaki temel çukurunda biriken su özellikle bölgedeki küçük çocuklar için tehlike arz eder boyutta. Vakıf sakinleri olarak söyledik ama ilgilenen olmadı” diye yazmış.
Biz de okurumuzun şikayetini ilgililere iletelim.

YORUM EKLE
YORUMLAR
tarafsız
tarafsız - 10 ay Önce

Yazlık kavşağından Yenikent YOLUNA yani S.Zaim bulvarına girince 100 m. ilerde solda bir derneğimize YEŞİL ALAN-KAMU ALANI ÜZERİNDE lüks bir bina b.şehir tarafından yapıldı. İKİ DÖNÜMDEN FAZLA YEŞİL ALANDA-kamu alanı da tel örgü ile çevrilip, mazı ile çevrelenip bu binaya-derneğe terk edildi. Bu yasa hangi yasadır? Belediye bir derneğe yeşil alan üzerinde bina yapabilir mi? Birkaç dönüm yeşil alanı, kamu alanını bu derneğe verebilir mi? Bir derneğe verdiği zaman, diğer tüm derneklere de hak doğmaz mı? Bütün bunlar yasalmıdır? Bunu basın olarak araştırınız, ilgilileri uyarınız, göreve davet ediniz lütfen.Yetkililer, vilayet makamı nerede? Diğer dernekler nerede?