Ben bir Amerıkalıyım

Başlık, yazının ilerleyen satırlarında devreye girecek. Zira, yürek kendi derdi, kendi hüzününden kurtulamıyor bir türlü. Kurtulamadığı için de, ister istemez kalemden, isyankar, öfkeli cümleler düşüyor.
Geçen hafta da, kaleme aldığım gibi, yürek darda bu ara. Aklım devre dışı kaldı sanki.  Sabrım devre dışı, umudum devre dışı, inancim devre dışı, hayalim devre dışı, hevesim devre dışı kaldı benim. Bütün bunların, çünkü’sü yok, çünkü’sü çok aslında. Yürek, mutsuz, huzursuz ve hayata, hayatı yaşamaya hevessiz. Bunların, kendi çapında çünkü’sü olsa da, büyük resimde, bu mutsuzluğun sebebi yok. Sebebi yok ama, Allah tarafından, gönderilmiş engellerin, çünkü’sü ‘’imtihan’’ olsa da, gönülde, bunu görecek göz de yok bu aralar.
Evet, çok büyük fırtına kopuyor olsa da yürekte, kalem, normal gündemine geri dönmek istiyor. Zira, gündemin özünde de, ‘’yok’’ hükmünde olan da, yerden göğe kadar haklı çünkü’leri var. Diyelim ki, ben bir amerıkalıyım. Ülkemi çok seviyor, özgürlüğün ülkesinde yaşadığımı kabul ediyor ve tüm gücüm ile, İslama düşmanlık yapıyorum. Yeniden hortlayan osmanlı ruhuna, sinir oluyor, ağız dolusu küfür ediyor ve yalan yok, deli gibi korkuyorum o ruhtan.
Evet, ben islama düşman, ezana düşman, Kur’anı Kerim’e düşman, 600 yıl dünyaya adaletli bir şekilde hükümdarlik etmiş osmanlı tanıyan ve o ruhu deli gibi kıskandığım için, osmanlı ruhundan nefret eden, gerçek bir Amerikalıyım ben. Bir amerikalı olarak ta, Türkiye’nin son zamanlardaki yükselişinden, yeniden dirilmesinden, osmanlı torunu olduğunu tekrar hatırlayıp, benim ülkeme, ‘’ey Amerika’’ demesinden iğreniyorum. Bu düşüncelerimin çünkü’sü de, haklı geliyor gözüme.
Kendimi, bir Amerika vatandaşın kılığına soktum ve kalemden de, okuduğunuz bu satırlar düştü. Allah korusun ama, ben Amerikalı olsaydım, aynen böyle hisseder, aynen bunları yazardım. Ben de yeni Türkiye’den korkar, ben de 15 temmuz direnişine ağız dolusu küfür eder ve ben de islama yeniden umut olan, Hilal’in gücünü, tüm dünyaya gösteren bir Türkiye’yi haritadan silmek isterim. 
Benim bu bütün yazdıklarımı, istemeyen, ret eden olabilir mi bilmiyorum. Fakat, Amerika’nın, asırlar boyunca, en güçlü islam ülkesi olan Türkiye’yi, tarih mezarlığına gömmek istediğini, tüm dünya biliyor, tüm batı ülkeleri de, ona destek veriyor. Sadece batı ülkeleri değil, içimizden bazı kişiler, bizden görünüp, bu savaşta, Haç’a göz kırpan, bazı gözler var. Ve bu insanlar, taraf olduğum yerde de mevcut, karşı olduğum yerde de. Zaten bu insanlar olmasa, Haç ile Hilal’in savaşı bu kadar uzun sürer miydi?
Kabul, ülkemin derdi yanında, lafı bile olmaz ama, yüreğim, dolayısıyla bedenim, gerçekten darda, zorda bu ara. Siz, ülke için dua ederken, bu garibi de duaya katın. sizden bunu istiyor, ‘’mükemmel insan’’ın canlı hali olan aileme de, bu duruma sabır ettikleri için, çok teşekkür ediyorum. 

YORUM EKLE