Ben kimim?

Sosyal medyayı ve siyasi gündemi takip edenler bilir, iktidar partisinin gençlik kolları, sosyal medya hesaplarından, ‘’sen kimsin?’’ diye, bir video paylaştı. Video güzel, video tarihsel, video Türklük duygularını kabartan etkili ve anlamlı bir video idi.

Açık söylemek gerekirse, video yapmak önemli değil, önemli olan, peygamber efendimiz Hz. Muhammet S.A.V’in hayatını idrak edip, O’nun ümmeti gibi yaşamak. Video yapmak basit iş. Önemli olan, Fatih Sultan Mehmet Han’ın cesaretini algılayıp, Sultan Abdülhamit Han’ın siyasi zekasını kavrayıp ve Gazi Mustafa Kemal’in o yenilmez askeri gücünü anlayıp, sonunda da, bu ecdada uygun bir şekilde yürümek.

Geçen hafta da dediğim gibi, bugünkü gençlik, ecdadı tanımıyor, bilmiyor. Mesela, ‘’sen kimsin?’’ videosunu yapan genç insan dahi, ecdada göre yaşıyor mudur acaba? Makama geldiği zaman sevindiği gibi; herhangi bir sebep ile; o makamdan, o koltuktan kalktığı zaman, yürekten bir ‘’eyvallah’’ diyebilecek midir? Yoksa Gelecek’te, kendine bir Deva mı arayacaktır? Evet, bence her bir genç, daha doğrusu, her bir insan, kendine kibir ve ego sorgulaması yapması gerek.

Her zaman ve hele de son yazılarımda sık sık tekrar ettiğim gibi; acı yok bizde. Çile yok. Allah’tan gelen Çile’yi baş tacı edip, o Çile’yi çekmenin, çok büyük şeref olduğunu bilmek yok bizde. Zira, sadece güneşe şükür ediyoruz son zamanlarda. Aldıkça iyi, yükseldikçe mutlu ve bir takım makam, mevkilere geldiğimiz zaman dava adamı(!) oluyoruz.

Ancak sahip olduklarımız, elden gitmeye başladığı zaman, şükür olan dile, isyan geliyor. Koltukta oturur iken, sadece hak sözü söyleyip, safımızı Hak’tan beliriyoruz da; koltuktan indiğimiz an, niçin batıl ile kol kola yürüyoruz ki? Bu kadar basit mi ihanet etmek? Bu kadar basit mi hak yanında durup, batıla manalı manalı göz süzmek? Ve Allah’ın bize armağan ettiği o güzel dil ile, neden yalan, yanlış sözler söylüyoruz ki?

Ak Parti Gençlik Kolları; gençliğe ya da daha doğrusu tüm millete; “sen kimsin?’’ diye sormuş olsa da, ben önce kendime, ‘’ben kimim?’’ diye soruyorum.

Ben, her insanın olduğu gibi, Allah katında aciz bir kul olmakla beraber, hiç bir fiziksel eylemini yapamayan, eli tutmayan, ayağı tutmayan, yedi gün, yirmi dört saat düşünen, ama tek kelime edemeyen aciz insanım ben.

Ben kimim? Ben, çok dolu bir yüreği olan, yüreğinde de, özel bir yürek olan, deli, çılgın ve hayatı seven bir adamım ben.

Kimim ben? Ülkesi Türkiye’ye, deli gibi hayran olan, günü gündemi takip etmeyi nimet bilip, başka bir insanın değil, sadece kendi doğrularını yazan ve sadece kendi doğrularının yandaşı olarak, hayata ve siyasete dair kalem oynatan, garip bir yazı işçisiyim ben.

Ben kimim? Ben böyle bir insanım işte. Sansürsüz, şeffaf ve naturel… Fikirler ile kavga eden, ama her yüreği seven… Taraflı yazan, ama tarafsız dinleyip, okuyan… Ve ben, hak sözü söylemeye çalışıp, Hakk’ın yanında olan bir insanim.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Emine kocayel
Emine kocayel - 3 ay Önce

Sen adam gibi adamsın .yüreğine kalemine sağlık

Cemal
Cemal - 3 ay Önce

Tebrikler

MELAHAT BALKAYA
MELAHAT BALKAYA - 3 ay Önce

Hepimiz bireyiz ama,bu memlekette geleceğinden deva arayanlardan değiliz çok şükür.

Atakan
Atakan - 3 ay Önce

Alkışşş

Timur Tuna
Timur Tuna - 3 ay Önce

Bakalım takip..

Bilal İşören
Bilal İşören - 3 ay Önce

Çok güzel bir yazıydı Ömer bey kaleminize sağlık

Mehmet Sarımert
Mehmet Sarımert - 3 ay Önce

Ben de seninleyim ve yanındayım Ömer'im.

Ahmet Tütüncüler
Ahmet Tütüncüler - 3 ay Önce

Ömer kardeşim cesur ve adeletli kaleminle sana muaffakiyetler diliyorum.Allah yar ve yardımcın olsun. Tebrikler.