Beraberlik üzdü

Geçen hafta Elazığspor galibiyetiyle sevinç yaşanmıştı. Artık seriye bağlanması görüşleri öne çıkmıştı. Sakaryaspor’un puan kaybına tahammülü olmadığı yazıldı, çizildi. Arzu edilense seriye bağlanıp rakiplerle farkı kapatmaktı.

Evdeki hesap çarşıya uymaz misali Sakaryaspor, Uşak’ta beklemediği bir yara aldı. Rakiplerin puan kayıpları vardı. Maçtan üç puan çıkarılabilseydi takımımız moral kazanıp ileriki maçlar için daha idealist şekilde karşılaşmalarına devam edecekti. Yine tam biten durum yok ama her maç daha zora gidiyor.

Rakiplerin puan kaybına alınacak galibiyet çok iyi olacaktı. İlk yarıda pek iyi olmayan Sakaryaspor vardı. Gol ateşleme yaptı. Biraz daha atak futbol getirdi ama skor tehlikeliydi. Rakibin beraberlik golü Uşakspor’a moral getirdi. İşin kısası netice onlara yaradı.

Yeni transferlerden Onur dışında Sinan ve Azad var. Onlarında oyna giriş dakikaları pek işe yaramayacak cinstendi. Kazanmak için sporculara dakikalar sunulmalı. Sakaryaspor kısır sonuca yatan takım olunca yenilen gol Uşakspor’a ilaç oldu.

Sakaryaspor’da anlaşılamayan durum şu. Transferde yeni sporcular alınırken neler hesap ediliyor. Nokta transferler değilse neden alındılar? Kendi sporcularımız oynayacaksa neden ekonomi bozuldu. Taraftarların en çok merak ettiği konuda bu.

Sakaryaspor’a maça damga vuracak oyuncular alınmalıydı. Az olsun bizim olsun. Neden her yıl böyle hatalarla karşılaşıyoruz. Tüm spor severler hayretler içine giriyor. 6 transfer yapılmış biri 90+ da oyna giriyor. Neyi kurtaracak? Onu düşünüyoruz da bir türlü sonuca varamıyoruz.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Üzgün Ümitsiz
Üzgün Ümitsiz - 11 ay Önce

Nezaket göstermiş, en son iki paragrafınızda cevapları bildiğiniz halde yazmayıp sadece soru sorar gibi yapmışsınız.

Sizin de bildiğiniz, hepimizin gördüğü cevabı ben yazayım: Yanlış oyuncular alınıyor; alınanlar da sahada görünmüyorsa kulübün idarî ve teknik olarak sahada ve saha dışında kötü yönetilmesindendir.