Berkaycan’ın acemiliği ve kaybedilen 2 puan

Sezona kötü başlangıç, TFF’den gelen 3 puan silme cezası ve yönetim içindeki kavgaların gölgesinde Tuzla deplasmanındaydık. Rakip ligde 3’te 3 yapmış, kalesinde hiç gol görmemiş Tuzlaspor’du.

Bu maçı kazanmamız halinde en azından takımın özgüveni biraz olsun yerine gelecekti. Ancak beklenen galibiyet dördüncü maçta da gelmedi.

Teknik Direktör Suat Kaya, ilk maçında Bekir İrtegün, Aydın Yılmaz ve Umut Sözen’i tercih etti. Bekir ve Aydın riskli bir tercihti. Nitekim lige hazır olmayan Aydın 9’ncu dakikada sakatlanarak oyundan çıktı. 2 yıl sonra sahalara geri dönen Bekir ise böylesine kritik maçta sırıtmadı ve tecrübesini konuşturdu.

Sakaryaspor 90 dakikayı tek pozisyonla tamamladı. 54’ncü dakikaya kadar mücadele gücü yüksek, galibiyeti isteyen bir takım izledik. Tabi kırmızı karttan sonra işler değişti.

54’ncü dakikada Berkaycan’ın kırmızı kartı maçın kırılma noktasıydı. Berkaycan o kadar acemice bir kart gördü ki resmen takımı yaktı. Kaybedilen 2 puanın en büyük sorumlusu Berkaycan’dır! Hiç pozisyon yokken bir stoperin orada ne işi var! Hadi geldin, rakibe girerken niyetin iyi değil arkadaş! Kafana koymuşun herhalde ben bu kırmızıyı yiyeceğim diye! Berkaycan bu kritik maçta takımı yalnız bırakarak Sakaryaspor’u olası bir galibiyetten etti.

Sakaryaspor 10 kişi kaldıktan sonra tamamen gol yememenin mücadelesini verdi. Geriye yaslanınca doğal olarak rakip üzerimize daha rahat geldi ve birkaç önemli pozisyonu gole çeviremediler.

Teknik Direktör Suat Kaya, sakatlık ve kırmızı nedeniyle zorunlu değişiklikler yaptı. Bu da oyuna hamle gücünü azalttı. İlk üç haftaya göre biraz daha ısıran ve istekli bir Sakaryaspor vardı. Takım birkaç hafta sonra daha iyi noktaya gelecek, bunun sinyalini aldık ama inşallah iş işten geçmiş olmaz…

Ekrem Yüce istifa!

Tuzlaspor maçında Sakaryaspor taraftarının Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce’ye istifa çağrısını anlamadım. Taraftarın yönetime tepkisi çok normal fakat gazı alamayıp “Ekrem Yüce istifa” tezahüratı yapmak ne alaka! Transferin açılma sürecini herkes çok iyi biliyor. Ayrıca transferin açıldıktan sonra Tatangalar Başkan Ekrem Yüce’ye giderek teşekkür etmişti. Tuzla maçındaki tepki çok enteresan! Transferin açılmasında önemli rol oynayan ve büyük iş başaran Ekrem Yüce bu tezahüratı hak etmedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Murat
Murat - 10 ay Önce

Yahu üç beş cahil cühela tamamgacıya kızıpta, Sakaryaspora sırtını dönecek değildir başkan. Bu taraftar kitlesinin cahilliği yeni değil değil ki. Aziz durana, Zeki toçoğluna da aynı çirkeflikleri yapmadılar mı.? Bunlar değilmi ki, rakip takımın otel odasının önünde sabaha kadar gürültü edip, hapse tıkılan zihniyetler. Şimdi yüce başkan bunların mamasını verecek ki gürültü bitecek.Dert bu.Birde Taraftarı kışkırtan başkan adayları olabilir.Yüce Başkan dikkatli olmak zorunda.

Üzgün Ümitsiz
Üzgün Ümitsiz - 10 ay Önce

Başkan acemi. Yöneticiler acemi. Kime nasıl sesleneceğini bilmeyen seyirci acemi ("Taraftar" değil bunlar; sadece "gürültücü seyirci"). Üç maçta giden antrenör acemi. Stoper acemi.
ACEMİSPOR olduk!