Sakarya Güç Teknolojisine yön verecek...

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Güç Elektroniği Teknolojileri Uygulama Ve Araştırma Merkezi (GÜÇTEK) resmen faaliyete geçti.  Merkez Marmara Bölgesi başta olmak üzere var olan sanayi içerisindeki ilgili konularda sorunları tespit ve çözmeye yönelik projeler geliştirecek.

Sakarya Güç Teknolojisine yön verecek...

Faaliyete geçen Güç Elektroniği Teknolojileri Uygulama Ve Araştırma Merkezi'nin yerli imkanlarla teknolojik ve ekonomik dışa bağımlılığı en aza indirgemek ve geliştirilecek özgün teknolojilerle ulusal teknolojik ve bilimsel gelişimi destekleyecek bir uzmanlık ve teknoloji merkezi olması amaçlanıyor.

Rüzgâr türbinleri, fotovoltaik güneş enerjisi sistemleri ve gemi güç elektroniği sistemleri dahil olmak üzere bir çok konuda çalışılacak merkez, yönetmeliğinin Resmi Gazete'de yayınlanmasıyla resmen faaliyete geçmiş oldu.   

Türkiye'de güç elektroniği sektörünün ihtiyaçlarını tespit ederek geliştireceği mühendislik projeleriyle ihtiyaç duyulan alanlara bilgi ve donanım desteği verecek. 

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği bölümü ile ortaklaşa test raporları hazırlayacak merkez özellikle sanayinin yoğun olduğu Sakarya, Kocaeli, İstanbul ili başta olmak üzere, Marmara Bölgesi’nde var olan sanayi içerisindeki ilgili konularda sorunları tespit ve çözmeye yönelik projeler geliştirecek.
 

banner3
YORUM EKLE