Bir adım ileriye gidemiyoruz…

Bandırmaspor hezimeti ve sonrasında yaşananlar, İbrahim Nalbant’ın istifası, Oğuz Çalışkan’ın kadro dışı bırakılıp geri dönmesi, takımın idman boykotu, tarihi belirlemeden kongre kararının alınması…

Etimesgut Belediyespor maçına Sakaryaspor bu kaos ortamında hazırlandı. Başkan gidince ve ardından yönetim kongre kararı alınca Sakaryasporlu futbolculardan herkes lige olumlu bir dönüş bekliyordu. Ancak beklentiler bir kez daha boşa çıktı ve Sakaryaspor’da aynı tas aynı hamam! 

Futbol taraftarla güzel. 4 maçlık ceza bitti ve pazar akşamı yeşil-siyah sevdalıları tribünlerdeki yerini aldı. Fakat taraftarlar takımdan umduğunu bulamadı.

Teknik Direktör Suat Kaya maçın ardından takımdan umutlu konuştu. Biz başka maç izledik sanırım!

Ligde 9 hafta geride kaldı, takımda bir adım ilerleme yok. Maçı kazanmak için gol atmak geriyor, gol atmak için de pozisyona girmemiz lazımdı.

3 puanı almak için doğru işler yapılmayınca 2 puan daha kaybettik. Şampiyonluk hedefiyle başlanan ligde 5 puanla tehlike potasındayız.

Orta sahada Nuri Fatih Aydın, Umut Sözen, Serkan Odabaşoğlu, kanatlarda Abdülaziz Solmaz ile Okan Baydemir. Top tekniği yüksek bu beşli orta sahayla bile koca 90 dakikada pozisyon üretemedik. Berk İsmail’in yürüyecek hali yok!

Aydın Yılmaz, Yaser Hacımustafaoğlu ve Taşkın İlter kurtarıcı olarak oyuna alındı. Ama sadece kurtarıcılıkları kağıt üzerinde kaldı.     

Kongre süreci

Sakaryaspor’da yeni bir kongre süreci yaşanacak. İbrahim Nalbant’ın istifasının ardından mevcut yönetim devam etme yönünde bir tavır izliyordu. Özellikle taraftarın baskısıyla yönetim kongre kararını almak zorunda kaldı. Fakat Sakaryaspor’da her yapılan iş fiyasko olduğu için bu süreçte de tam bir komedi yaşanıyor.

Tarih belirlemeden kongre kararı alan tek kulüp Sakaryaspor’dur herhalde! Kongre kararı alıyorsan o gün tarihini de belirlersin. Sakaryaspor’da herkes farklı hesapların içinde olduğu için bu duruma da şaşırmamak gerekiyor.

Bu süreçte atılan her adım yine Sakaryaspor’a zarar veriyor. Eğer biraz olsun Sakaryaspor’un iyiliğini düşünüyorsanız bari bu süreçte yeşil-siyahlı kulübe yakışır şekilde hareket edin!

YORUM EKLE