Bir haftalık süreç

11 Temmuz’da göreve başlayan yönetim bir haftalık süreci geride bıraktı. 1 Eylül’de başlayacak olan lig öncesinde Sakaryaspor’da yeni yönetim çalışmalarını sürdürürken şuan karanlık bir tablo gözüküyor. Bu karanlık tablonun sebebi de yönetimin bugüne kadar ağırdan hareket etmesiydi.

Fakat teknik direktör sorunun çözülmesiyle bundan sonraki sürecin daha da hızlanması bekleniyor.

Teknik direktör konusunda sancılı bir süreç yaşayan yönetim Bülent Uygun’un işaret ettiği Abdullah Ercan’da karar aldı.

Abdullah Ercan için şimdiden “başarılı olur ya da başarısız olur” yakıştırmasını yapmak yanlış olur. Teknik Direktörlük kariyerinde Gaziantep dışında kulüp takımı çalıştırmayan Abdullah Ercan için Sakaryaspor’da görev yapmak geleceği konusunda büyük önem taşıyor. Bundan sonraki süreçte Abdullah Ercan’ın neler yapabileceğini bekleyip göreceğiz.

İç transferde sorunlar tam anlamıyla çözülemezken, transferin ne zaman açılacağı ise en çok merak edilen konuların başında geliyordu. Başkanvekili Yaşar Zımba bu konuda yaptığı açıklamada transferin önümüzdeki hafta açılacağını söyledi.

Dış transferde de görüşmeler yapan yönetim ilk transferi dün açıkladı. Abdülaziz Solmaz’ı kadroya katan Sakaryaspor Yönetimi transfere iyi bir hamleyle başlamış oldu. Geçen sezon Kastamonuspor’da başarılı bir performans sergileyen Abdülaziz transferiyle Dilaver Güçlü’nün açığı kapatılmış oldu.

21 Temmuz’da sahaya inecek olan Sakaryaspor’da transfer tahtası önümüzdeki hafta açılırsa muhtemelen kamp dönemine takımın %90’ı şekillenmiş olur. Tabi transfer tahtasının açılma süresi çok önemli. Transfer tahtası Ağustos ayının ortalarına sarkarsa yeni sezon için büyük sıkıntı yaşarız. Umarım böyle bir süreç yaşanmaz.
 

YORUM EKLE