Bize yardım et Şansal ağabey…

Geçtiğimiz günlerde Sakaryasporluluğunu yakından bildiğimiz duayen spor adamı Bein Sports genel müdürü Sn. Şansal Büyüka “Sakaryaspor’a Sıra Dışı Yönetim Şart” başlıklı bir yazısını okudum bende siz değerli okuyucularımız gibi.

Öyle sade, anlaşılır ve Sakaryaspor’un geleceğine ilişkin kaygılarını samimi bir şekilde kaleme aldığı bir yazı olmuş ki okurken bende umarım bu kadar net ifadeleri ileride köşe yazılarıma daha sık bir şekilde taşıyabilirim.

Bugünlerde Türk futbolunda 3 büyüklerin bile zaman zaman maddi anlamda sıkıntı çektiği dönemlerde Sakaryaspor’un parasal anlamda büyük bir borç yükünü Sn.Ekrem Yüce’nin bireysel gayretleri ile belli ölçüde aşması ve transferin açılması tartışmalı bir şekilde olsa da camia açısından güzel bir durum.

Sevgili Şansal abi de bu hassasiyetleri kaleme almış aslında bu kaotik yönetim veya türevleri ile yıllardır nasıl borç batağına ve nasıl alt liglere Sakaryaspor'un mahkum edildiğini özetlemiş ve bu yol yol değil artık bu gerçeği görün diye de serzenişte bulunmuş.

"Taklacı" menajer ve iş bilmez yöneticiler ile bu işin ancak bu kadar gideceğini vurgulamış. Sonuna kadar haklısın ama öyle bir genel kurul süreci geçirdik ki sorma gitsin sonrasında kişisel çekişmelerin arasında kalan koca Sakaryaspor işte bu hallere geldi.

Kandırıldık be Şansal abi… Genel Kurul öncesinde gerekli maddi güce ulaştık makul bir destekle biz bu işi götürürüz dediler bizde inandık.

Sakaryaspor’un daha profesyonel anlayışla yönetilmesi gerektiğini düşünüyoruz dedik iki listeye baktık söylemlerde bize kurumsallık dediler inandırıcı bir şekilde şeffaf yönetim dediler bizde ne yapalım arkasında toplamda 3.5 milyon TL bırakan bir yönetim yerine yenisi olsun dedik bilsek böyle olacağını belki kayyumları göze alırdık.

Bizim senin kast ettiğin sıra dışılıkta bir Sakaryaspor yönetimine ihtiyacımız varken ne olduğunu çözemediğimiz bir kalıba sokamadığımız değişik bir modelde yönetimimiz var artık. Her kesimden elini taşın altına koyacak bir yönetime ihtiyacımız var bir zümreye, kişiye ve makama teslim olmadan kendi kalıcı gelirlerini oluşturabilen ve adına yakışır bir marka oluşturabilecek bir yönetim lazım en azından benim hayalim bu.

İşte bu yüzden senden yardım istiyorum Şansal abi çünkü senin de kaygılarının bunlar olduğunu daha önceki ifadelerinden biliyorum. Fenerbahçe camiası harekete geçip “win win” ile kendine gelir oluşturabiliyor. Sürpriz hediyelerini taraftarlarına verebiliyor bir benzerini Kayseri, Erzurum vs. gerçekleştirebiliyorsa üstüne nakiti de cebine koyuyorsa bizde neden olmasın? Bunu da ancak sen veya başında olacağın Sakaryaspor için harekete geçecek kanaat ònderleri yapabilir. Televizyonları yeşil-siyaha boyamaya hazırız.

Bu tarz kampanyalar ile camiayı bir harekete geçirmeliyiz. Her şeyden evvel camia olmalıyız.

Camiayı bir şekilde harekete geçirirsek sıra dışı işler yapabiliriz bunu yapacak sıra dışı yönetimi de kurabiliriz. Sen-ben bu yolda yürümeye hazırım de arkandan ilk yürüyende bu kardeşin olacak Şansal abi.

Hepimiz biliyoruz ki Sakaryaspor’un rakibi Sakaryaspor’dur ama bunun önüne bu gereksiz durumları set olarak koyup camia olmayı beceremezsek daha 4 haftada çok 2 puan yaparız üstüne de çıkamayız.

Bu sebeple inanıyorum, güveniyorum ve arzuluyorum gerçekleştirilecek yeni oluşum hareketlerine de sonuna kadar destek veriyorum. Sakaryaspor genel kurullarının konuştuğu ve istikrarlı, sürdürülebilir ve planlı bir Sakaryaspor için sıra dışı işler olması dileğiyle…

YORUM EKLE