Bölünme olmasın

Ankara Demirspor’la berabere kalan Sakaryaspor’da alınan bir puana bir puandır denilemedi. Sonuç beğenilmedi. Ne şartlarda olursa olsun lider bir takımdan beraberlik alınmasına üzüntü vermemeliydi.

Sonuç olarak Şaban Yıldırım taraftarlarca istifaya davet edildi. Şehirde ayrı fikirlere bölünmeler oldu. Kulüp Başkanı Cumhur Genç son noktayı koyunca yola devam edilecek. Daha evvel Şaban Yıldırım’ın karnesi şehirce iyi olduğundan yönetimde haklı karara imza atmış oldu.

Maç evveli yazdığım görüşlerde hava ve saha koşullarının rakibe yaradığını yazmıştım. O şartlara alışık sporcular takımlarını da lider olarak ligde yürütüyorlar. Sakaryaspor üç puanlık maçlara girebilse o zaman Ankara Demirspor maçında alınan beraberliğin kıymeti de ortaya çıkar.

Başkan Cumhur Genç’in açıklamaları da iyi düşünülerek değerlendirilmeli. Her yıl Sakaryaspor’un ödemelerinden şehirde rahatsız duyuldu. Hiçbir geliri olmayan kulüp olarak nereye kadar gidilecek. Bu şartlarda ileride idareci bulmanın da zorlukları da yaşanır.

Altyapılara önem verilse bile yine bir gelire bağlanan Sakaryaspor olmalı. Açıklamalarda bazı kulüplerin gelirlere bağlanmasından sonra daha rahat ligleri götürdüklerini de görüyoruz. Herşey dönüp dolaşıp para da bitiyor.

Nazarlara gelmesin diyelim. Kalecimiz Oğuz altın günlerini yaşıyor. Ama hep böyle olacak diye de bir şey yok. Yenilebilecek bir hatalı gol onu da oyundan düşürebilir. Onun için takım olmak takım oyununu sahaya yansıtmak durumlarında başarı sağlanabilirse Sakaryaspor’da konumunu play-offlara taşır.

YORUM EKLE

banner22

banner21