Bu fırsatı kaçırmayalım

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Sakarya açıklarında doğalgaz rezervi bulunduğu müjdesini verdi. Hemen aklımıza bu gazın nereden çıkarılıp nerede işleneceğine ilişkin sorular geliyor.

Her ne kadar 2023’te bu gazın piyasaya sürülecek nitelikte olduğu açıklansa da yatırımların bugünden başlaması zorunlu.

Bu durumda bu tesisin Sakarya’ya kurulması beklenir. Bu tesisin her şeyden önce istihdama ciddi katkısı olacağı da aşikardır.

Yerli otomobilde fırsatı kaçıran Sakarya’nın burnunun dibinde çıkan doğalgaz fırsatını kaçırması ise gerçekten hezeyan olur.

Ülkemizin kazanması elbette hepimizi ziyadesi ile mutlu eder. Ama Sakarya’nın doğrudan kazanım elde etme şansı varken bu şansı görmezden gelmesi ve “Olursa olur olmazsa yapacak bir şey yok” felsefesi ile hareket etmesi bize ciddi bir fırsatı kaybettirir.

Dileğimiz odur ki doğalgazdan ilk kazanımı elde eden Sakarya olsun…

Ekmekten ne çıksaydı

Adamın biri lokantada çorba içiyormuş. Çorbasından çorap çıkmış. Adam garsonu çağırıp durumu göstermiş. Garson gayet kendinden emin bir şekilde “Kardeşim beş lira verdiğin çorbadan otomobil çıkmasını mı bekliyordun” demiş.

Geçen günkü habere göre Serdivan’da yaşayan Oğuz Kaan Baldan fırından aldığı ekmeğin içinden vida çıktığını söylemiş ve konuyu Alo Gıda Hattı’na şikayet etmiş.

Gıda işi gerçekten hassasiyet gerektiriyor.

Bir liralık iş de yapıyor olabilirsiniz bin liralık da…

Ama yaptığınız işin ciddiyetini kavrayamayacak durumdaysanız o işi yapmamalısınız.

Damadın kuzeninden Kovid-19

Eskiden düğünlerde anons yapanlar vardı. Kimin ne taktığını bağırır hediyeleri artırırdı.

Şimdi malum virüs salgını var. Pandemi dolayısıyla da insanların birbiri ile temas etmemesi istemiyor. Ama düğünlerde birbirine sarılan sarılana. “Maşallah” desek yeridir.

Halay, horon oynayandan tutun da takıda yan yana durmaya çalışana kadar…

Şimdi acaba eski günlerdeki çığırtkanlar olsa ne derdi?

Muhtemelen “Damadın kuzeninden bir koronavirüs” “Kaynanadan geline bir tam Kovid-19…”

Siyasiler uzun bir aradan sonra

Pandemi dolayısıyla uzunca bir süreden bu yana düzenlenen resmi törenlere siyasi partiler davet edilmiyordu. 30 Ağustos programına siyasi partilerden, kamu kuruluşları ve sivil toplum kuruluşlarından birer konuğun katılmasına müsaade edildi. Uzunca bir süreden bu yana protokolde yer almayan siyasiler ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri ilk kez 30 Ağustos’ta bir araya gelecek.

Araba Melen’e neden uçar

Akçakoca ile Kocaali arasındaki yol muhtemelen Türkiye’nin en tehlikeli yollarından. Bu yolda önceki gün meydana gelen kazada iki kişinin içinde bulunduğu araç Melen Çayına uçmuş.

Konu bir kazadan ibaret değil. İki ilçeyi hatta iki ili birbirine bağlayan bu yol (Düzce ile Sakarya arasındaki sahil yolu burası) aslında iki ilin bağlantısının kopmasına da neden oluyor.

Yoldan genel olarak Karasu’daki fabrikaya hammadde çeken tırlar işliyor.

Acemi bir sürücünün bu yolda kaza yapmadan hedefe ulaşabilmesi mucize sayılır da usta sürücünün de yolun acemisi olmaması gerekiyor.

Bu yol düzelirse Düzce ile Sakarya arasındaki ticari bağın da güçleneceği aşikar ama…

Bakalım bu işe ne zaman el atılacak!

Ya da kaçımız öldükten sonra…

HECATİ: Nota bilmiyorsan caz yapmayacaksın…

YORUM EKLE