Bu hastalığı kim tedavi edecek?

Ülkemizde islamı, diğer inananlardan daha iyi yaşadıklarına inandıklarını idda ederek, belli mevki  ve makama  gelen Müslümanlar,  esrar, eroin, alkol ve madde bağımlısı olsalar AMATEM’e götürüp  tedavi ettirdik;

Peki ya bizim mala, makama, mevkiye, koltuğa, lüks ve gösterişe, dünyaya yani maddenin bizzat kendisine bağlanmış Müslümanları kim nasıl  tedavi edecek?

Bir konser biletine asgari ücretin onlarca katında paralar  saçan,  marka başörtüleri, siyah gözlükleri, yüksek topukları ve lüks otomobilleriyle  gecelere akan,  pahalı telefonlarıyla tik tok videosu çeken, gayri İslami ne varsa başına İslami ibaresini koyarak yapan, marka ve lüks bağımlısı tesettürlü Müslüman kızlarımızı kim nasıl nerede tedavi edecek?

“After Party’leri” ihmal etmeyen, düğün sonrası  ezanla karışık müzikler çalarken,  İngiliz kraliyet balosunu bile geride bırakan düğünlere özenen, lüks yatlarda doğum günü partisi kutlamaya alışan,  gösteriş düşkünü, dünya ve madde bağımlısı Müslümanları kim nasıl  tedavi edecek?

İslam’ın ana prensipleri inkar edilirken, haramlarla, faizle, haksızlıklarla, adaletsizliklerle ilgili gıkını bile çıkaramayan, hırsızlığı, yolsuzluğu mübah sayacak fetvalar veren,   statükoyu devam ettirmek ve kazançlarını  kaybetmemek adına kendini bile kaybeden bir kısım hocalarımızı kim nasıl  tedavi edecek?

Şeref ve itibarı malda, makamda ve parada gören,  bir makama gelebilmek için gerekirse ahlakını, adaletini, merhametini ve değerlerini bile gözden çıkarabilen makam bağımlısı Müslümanları kim  nasıl  tedavi edecek?

Umresini VİP yapıp,  Zemzem Towers’da konaklayan, rezidanslarda ve özel güvenlikli sitelerde  yaşayan,  sadece zenginlerle oturup kalkan ve bu dünyayı küçük bir cennete çevirmeye çalışan konfor ve madde bağımlısı Müslümanları kim nasıl  tedavi edecek?

Devlet destekli projeleri kovalamaktan, protokol fotolarına girmek için bir birleriyle yarışmaktan, vekillerle, bürokratlarla yapılan çok önemli toplantılardan vakit bulamayan, İslami çalışmaların sadece para ve güçle yapılabileceğine iman etmiş, adı sivil kendi resmi bir kısım STK’larımızı kim nesıl tedavi edecek?

Peygamber Efendimizin (s.a.s.) bir hadisinde, “Bir sürüye salınan iki aç kurdun sürüye verdiği zarar, kişinin mal ve şeref  hırsıyla dine verdiği zarardan daha fazla değildir”  diye uyardığı gibi oturduğu makamı korumak, daha üst bir makama gelebilmek için  dişinin geçmediği hiçbir makam, dilinin değmediği hiçbir dünyalık bırakmak istemeyen koltuk bağımlısı Müslümanları kim, kim nasıl tedavi edecek?

Ve en kötüsü de bir asgari ücretle on nüfus geçindirmeye çalışan, çocuğunun okul masraflarını bile karşılayamayan, parasızlıktan evlenemeyen, borç batağında inim inim inleyen gariplerin, tüm bu olup bitene, lükse, israfa, gösterişe, umarsızlığa, pervasızlığa bakarak sessiz kalıp kaderi olmayana kaderiymiş gibi rıza gösterip,    boynunu bıçağa uzatma hastalığına yakalanan Müslümanları  kim nasıl  tedavi edecek ?

YORUM EKLE
YORUMLAR
Bilgi Sahibi
Bilgi Sahibi - 7 ay Önce

Kenan bey
Size aynı gazetede yazarlık yapan sayın ömer emecan bey’in vıttırı vızzık adamlar yazısını yolluyorum
İyi okurlar efendim

Kenan
Kenan @Bilgi Sahibi - 7 ay Önce

Telekkür ederim kardeşim bu da senin görüşün saygı duyarım. Bu yazımda senin zoruna gidecek hiç bir kelime yokken böyle tepkine sadece saygı duyarım çünkü yazımda senin üzerine alınacağın hiç bir konu yok

alisakin kutlu
alisakin kutlu - 7 ay Önce

kenan bey
bu yazıyı yazmak yürek ister. yazmışsın helal olsun.size saldıran ağzı salyalı sözde müslüman görünümde soytarılar çıkacaktır.. inan onlar müslüman değil,yazında belirttiğin tedfavi olması gereken din tüccarlıdır selamlar saygılar yeni yılınız kutlu olsunçç

Recai kurt
Recai kurt - 7 ay Önce

Degerli arkadaşım islamiyet Kerbela olaylarıyla toprağa gömülmüş


Değerli arkadaşım yorumuna katılıyorum islamiyet Kerbela olaylarıyla toprağa gömülmüştür insanlar dinibilmiyor Arapların götürü Yalamakan başka ülkenin % 95 kurani türkçe okumamistir yaratan türkçe bilmiyorum herkes her pisligi yapiyor takım tutar gibi Müslümanım diyor. Selamlar

Ismail  mert
Ismail mert - 7 ay Önce

Imzami atarim kardaşim hayirli aksamlar selamlar herkese

YILDIRAY ONUR
YILDIRAY ONUR - 7 ay Önce

Buradan Pervasizca Yorum Yazan "Delikanlilara" çağrı yapıyorum, yazarin dediği gibi Adamsaniz Açık Kimlikle yazın...