Bu kaos ortamında başarı çok zor

Sakaryaspor’da ilk üç haftadaki saha içi başarısızlığının ardından Abdullah Ercan ile yollar ayrıldı. Sezon başında hoca tercihinin yanlış yapıldığını defalarca dile getirdik. Hatta teknik adam tercihi o dönemde yönetimi ikiye bölmüştü. Bülent Uygun’a maddi destek konusunda inanan Başkan İbrahim Nalbant, Uygun’un istediği teknik adamı takımın başına getirdi. Ve sonuç ortada!

Yanlış hoca tercihinin ligdeki üç maçın ardından farkına varan İbrahim Nalbant, Abdullah Ercan’la yolları ayırdı. Yönetim vakit kaybetmeden hoca konusunda kararını verdi ve 2.Ligi yakından tanıyan ve geçen sezon Menemen Belediyespor’u şampiyon yapan Suat Kaya ile anlaştı.

Dün ilimize gelerek Sakayaspor’la sözleşme imzalayan Suat Kaya, yeni süreç için umutlu konuştu. Yönetim hoca konusunda bu senenin en doğru kararlarından birini aldı diyebiliriz.

Şampiyonluk hedefiyle sezona başlayan Sakaryaspor’da kadro yapılanması bir hayli geç oldu. Ve bu sürecin sancılı olacağı açıkça belliydi. Suat Kaya ile birlikte Sakaryaspor’da ki değişimi hep birlikte yaşayıp göreceğiz.

Ancak Sakaryaspor’da ki temel sorun şuanki yönetim şekli. Sakaryaspor’da yönetim diye bir şey yok! İbrahim Nalbant Yönetimindeki iç çekişmeler nedeniyle Sakaryaspor bir türlü kaos ortamından çıkamıyor. Ve bir kesim tarafından da çıkarılmak istenmiyor.

Her kafadan bir ses çıkıyor. Yönetim ile Bülent Uygun kavgası her geçen gün farklı yereler gidiyor. Ve bu süreç Sakaryaspor’a büyük zararlar veriyor.

Bu süreçte ben Bülent Uygun’un Sakaryaspor adına faydalı bir şeyler yaptığını görmedim. Hoca tercihi ortada! Yapılan 18 transfer ortada! Kimsenin Sakaryaspor sevgisini tartışmıyor, lafım olmaz. Fakat şuan Sakaryaspor’da işler daha kötü gitsin diye büyük bir algı operasyonu var.

Sakaryaspor’un hedefe ulaşması için; İlk olarak iyi bir yönetim şart. Yapılması gereken ikinci önemli hamle ise Bülent Uygun’un Sakaryaspor’dan elini çekmesi gerekiyor.

Kimse kimseyi kandırmasın. Bu kaos ortamı bitmediği sürece Sakaryaspor’dan saha içinde beklenen başarı gelmeyecektir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Üzgün Ümitsiz
Üzgün Ümitsiz - 1 yıl Önce

Zor olduğunda sizle hemfikir olduğum "Başarı"nın tarifini yapmak bile zor. Bu ortamda, kulübün iflas edip kapanmaması bile başarı sayılacak. Takımın zar-zor play-off grubuna kalması bile "Başarı" sayılacak.Böyle bir karmaşayı Sakaryaspor tarihinde ilk defa görüyoruz.