Bu ligde amaç kümeden düşmek

Her lige başlayan aslında şampiyonluğu hedefler. Mütevazi konuşanın da aklında bir şampiyonluk vardır. Her ne kadar “Orta sıraları hedefliyoruz” dense de aslında amaçlanan hep şampiyonluktur.

Ama bazı şampiyonluklar acı verir. O zaman o liglerde küme düşmek lazım.

Koronavirüs ilk ortay acıktığında bizim şampiyonlar ligini hedefler bir halimiz vardı. Türkiye’deki iller ortalamasında Sakarya sürekli ilk 5’te yer alıyordu. Alınan tedbirler titizlikle uygulandı. Sürecin bu aşamasında Sakarya 5.’likten 26.’lığa kadar geriledi.

Tabi bunda diğer illerdeki sayıların artmasının da payı var. Ancak Sakarya’daki sayıların azaldığını da görmek lazım.

Başta Aziz Öğütlü olmak üzere sağlık çalışanlarının gece gündüz demeden çalıştıklarını unutmamak lazım.

Kurallara uyduğumuz ve bu ligden küme düştüğümüz günleri görmek de nasip olur inşallah.

Gazı sadece Ak Partililer mi kullanacak

Hükümet ile devlet kavramları bazılarının kafasında tam oturmuyor. Devleti hükümet idare ettiği için adam devlet ile hükümeti karıştırıyor. Bu sadece muhaliflerde de olmuyor tabi iktidarda olanlar da bu ayrımı fark edemiyor.

Hal böyle olunca devletin ve milletin faydasına olan şeyleri sahiplenmek ya da yararlı şeylere muhalif olmak da mümkün olabiliyor.

Türkiye’nin burnunun dibindeki alanda doğalgaz aranmasına tüm dünya tepki gösteriyor. Dünyanın tepki göstermesini normal karşılamak lazım da bizim içimizdekiler neden karşı çıkıyor?

Suriye’de sınır ötesi operasyon yapıyoruz. Dışardakiler karşı çıkıyor da içerdekiler neden karşı çıkıyor?

Afrin’e operasyon düzenleyip güvenliğimizi güvenceye almak için operasyon yapılıyor. Bu operasyonu Ak Parti değil ordumuz yapıyor. Orduda hepimizin evlatları var. Hepimizin evlatları hepimizin bundan sonraki can güvenliği için mücadele ediyor. Dünya ayağa kalkıyor tamam da bizimkiler de “Ne işimiz var Afrin’de” diyor.

Son olarak Karadeniz’de Sakarya açıklarında doğalgaz bulunduğu haberi veriliyor. Bu gazın Türkiye’nin 20 yıllık ihtiyacını karşılayacak nitelikte bir rezerve sahip olduğu bilgisi veriliyor. Sanki cari açık sadece Ak Partililerinmiş gibi sanki doğalgazı sadece Ak Partililer kullanacakmış gibi eleştiride bulunuyor.

Partiler gelir geçer ama devlet bakidir. Elde edilecek gelirse sevinmek de normaldir. Ama sırf bir siyasi görüş dile getirdi diye her fikre karşı olmak da çok izah edilebilecek bir durum mudur?

Onu gözden geçirmek lazım.

İş güvenliği neden önemli

Biz “Bize bir şey olmaz” felsefesini yol gösterici olarak benimsediğimiz için sıklıkla iş kazaları ile karşılaşıyoruz. Serdivan’da bir marketin deposunda çıkan yangın da kaynak yapıldığı esnada çıkmış.

Orada bulunan bir çalışanın söylediğine göre depoda kaynak yapılırken yakındaki kağıtlar alev almış sonra da kocaman bir yangın.

Edinilen bilgiye göre yangına Sakarya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı’na bağlı 24 araç 48 personel, SASKİ’ye ait 7 su tankeri, Serdivan Belediyesi’ne ait 1 su tankeri, Sakarya Orman Bölge Müdürlüğü’ne bağlı 8 arasöz, ilçe belediyelerden gelen su tankerleri ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesine ait 1 köpük kulesi ile yangına müdahale edildi. Tüm bunlara rağmen yangın 2 buçuk saati aşkın bir süre sonunda kontrol altına alınabildi. Bu esnada 7 kişi dumandan etkilendi bunlardan üçü hastaneye ambulansla sevk edildi.

Can kaybının olmaması tek teselli.

Bizim gibilerin tek tesellisi de bu oluyor genelde.

Şükür ki hayattayız…

HECATİ: Bir insanı kaşının üstünde gözü var diye eleştirebilirsiniz. Göz dediğin kaşın altında olmalı...

YORUM EKLE