Bu ne ilk ne de son olacak

Bugün yazımın başlığında sizlere "Mutlu Son", "Sonunda 1.Lig" tarzı başlıklarla güle oynaya bir maç analizi yapmak isterdim ancak ne analiz yapacak bir şevkimiz ne de takatimiz var kaldı.

Bu belalı 2.Lig cehenneminden kurtulamadık. Bu finale gitmeden evvel bir sene kazanıp bir sene kaybettiğimiz finaller arasında istatistiklere göre kazanmamız gereken Play-Off finalinde ne yazık ki bir cenaze daha kaldırarak dönüyoruz. Futbol istatistik dinlemiyor.

Ancak istatistik dinlemediği gibi ilginç şekilde para dinliyor rakibimizde olan ama bizde olmayan yeşil renkli kağıtlar belki görenler ve vermesi gerekenler verir bir gün.

Maç hakkında söylenecek çokta fazla bir şey yok aslında. İlk 15 dakika birbirini ölçen iki takım sonrasında kaliteli ayakları ile oyuna ağırlığını koyan Karagümrük karşısında dar kadrosu ile Sakaryaspor.

Süper Lig ayarında bir kadro kurmuş Karagümrük Erkan Zengin çok koşmadı topla oynadığı her an topu doğru kullandı ve bir orkestra şefi gibi takımını yönetti.

Sakaryaspor ise Dilaver ile Berk'in ayağından bir sihir çıksın diye beklemekten oyun oynamayı unuttu.

Bakın dikkat çekiyorum hani devre arasında transfer açılmayınca bu kadroyu mutlu etmeliyiz diye poliyannacılık yapan şehrin ileri gelenleri sizin için söylüyorum.
Puan farkı ile lider bir Sakaryaspor olarak girilen devre arasında transfer ile uçar dediğimiz takım ne şekilde bir sezonu daha kaybetti gördük. Dar kadrosu var diye diye helak olduk siz anlamak istemediniz. Neyse biz zaten haklı çıkmaktan yorulduk siz ise dinlememekten yorulmadınız.

Futbol bu oyun sonuçta bu kaybettiğimiz ne ilk final ne de son olacak ancak hep kaybeden olup olmamak tamamen bizim elimizde.

Yapılması gerekenler neler mi?

1-Sakaryaspor Yönetimi hemen olağanüstü genel kurul kararı almalı

2-Artık şehrin üzerinde maddi ve manevi  mutabık kalacağı bir yönetim oluşturulmalı

3-Şaban Yıldırım ile uzun vadeli bir planlama yapılmalı.

4-Transfer tahtası açılmalı ve bu armaya yakışır bir kadro kurulmalı

5-Alt yapı işler hale gelmeli bu yapı ile yürümeyeceği ortada gerekli adımlar atılmalı

6-Sakaryalı vatandaşlardan rey alan siyasiler sadece basına demeç vererek değil her türlü somut hamleyi atarak bu camiaya destek olmalı

7-TFF'de sahipsiz bırakılan bu köklü camia tekrar lobilerini kurmalı 

Kısacası beyler burası Sakarya şehri Sakaryaspor camiası artık bu şehri ve camiayı fabrika ayarlarına döndürme vakti bu final bugün kaybedilmiş olarak gözükse de artık kazanmaya açılan kapı olmalı. Aksi halde çok İzmir, Mersin, Bursa'lar yaşarız bunun da altından kalkamayız.

Bu sezonun şampiyonu cefakâr TATANGALAR'a selam olsun. 

YORUM EKLE