Bu oyuna bir puan fazla!

Sakaryaspor grupta en büyük rakibi olarak gözüken Eyüpspor önünde önemli bir sınav verdi. Yeşil-Siyahlı ekibimiz bir puanla sahadan ayrılırken oynadığı kötü futbol ve bas bas bağıran kondisyon eksiğiyle 3-4 haftaya ihtiyacı olduğunun net mesajını verdi.

Teknik Direktör İsmail Ertekin, 1922 Konya maçı sonrasında takımın zamana ihtiyacı olduğunu söylemişti, Eyüpspor maçında bu sözün ne kadar doğru olduğunu gördük. Gruptaki en önemli rakibimiz önünde sahanın her bölümünde geri kaldık. Kondisyon eksikliği nedeniyle bazı oyuncuların maçı zor tamamladığını gördük! Sahada bazı oyuncuların ise daha lige hazır olmadığına da şahit olduk!

İki maçtır en önemli gol ayağımız Berk İsmail’i sahada bulamıyoruz. Neredeyse hiçbir şey yapmayan golcü oyuncu, Ali’nin dönmesiyle zor forma bulur! Onun yanı sıra iki bek Hakan ile Canberk beklentilerin çok altında kaldı. Özellikle ilk yarıda iki oyuncu vasatı aşamadı. Zaten Ertekin’de Canberk’e ancak o kadar dayanabildi! Aynı şekilde büyük beklenti olan Mehmet Boztepe de yokları oynadı. 45 dakikada sahada kalan Mehmet, sadece 11’i tamamladı! Başka da takıma olumlu hiçbir şey yapmadı. Aslında takımda kim iyi oynadı diye sorulsa ona da çok verilecek cevap yoktu.

Sakaryaspor bu maçta iki puan kaybetmedi, bence bir puan kazandı. Öyle ki rakibe bu kadar kötü oynadığımız bir günde moral avantajını vermemiş olduk. Yalnız takımın 3-4 haftaya ihtiyacı olduğu açık ortada. O nedenle bu süre içerisinde oynanacak maçlarda en az puan kaybı olmalı. Onun içinde takımın biraz oyun hızını artırması lazım. Mehter takımı gibi oynuyoruz! Maçın belirli bölümlerinde sahada ne oynadığımızı bilmiyoruz! Bu Eyüpspor önünde bize dert açmadı belki ama diğer maçlar için açmayacağı anlamına gelmiyor. Teknik heyet bu konuda gerekeni yapmalı. Çünkü Tarsus İdmanyurdu maçı da kolay olmayacak. Ve bizim puan kaybına pek tahammülümüz yok.

YORUM EKLE