Bu yol şampiyonluk yolu

Son haftalarda yükselen grafiğimiz kağıt üstünde de üstün olduğumuz Denizli Belediye karşında devam etti.5'te 5 ile yolumuza devam ediyoruz. Sezon başından beri şehirde yükselen ses şu şekildeydi bu takım bu ligin üstünde.

Doğru bu takım bu ligin üstünde ama futbolun şakası olmadığını 21.hafta sonunda 11 puan fark yiyince bir kez daha net bir şekilde gördük. Sonucunda ikinci hocayı da görevden aldık. Bu lig zor lig, bu lig kalitenin yanında özveri ve sorumluluk bilinci gerektiren bir lig. Çünkü siz ne kadar futbol oynamak isteseniz de rakip buradan puan almak için bildiğin yatmaya geliyor. O yüzden takımı iyi hazırlamanın yanında rakibin futbol dışı hamlelerini görmek zorundayız. Biz Osman Özdemir ile bunu başardık. Hocanın elinde sihirli bir değnek yok Sadece Türkiye'de her ligde takım çalıştırmış biri olarak tecrübesi var. Oyunu okuma kabiliyeti yüksek, taktik ve teknik donanıma sahip verilen kadro ve imkanlar ile şehrin beklentilerine karşılık veriyor. Bize de sırtımızı yaslayıp maç izlemek düşüyor. Bir kez daha teşekkürler hocam.

Maça gelince söylenecek çok fazla birşey yok. 90 dakika boyunca futbolun gereğini yapan bir takım her geçen gün oyunun üstüne koyan kendine güveni artan bir takım. Maçın genelinde 2 veya 3 pozisyon verdik. Oyunun genelinde tempoyu belirledik istediğimiz zaman istediğimiz gibi oyuna şekil verdik.

Defans muazzam pozisyon aldı bir iki pozisyon Zafer ile Fikret anlaşamadı boşluklar verdik. Orta Saha tabiri caizse taş gibi bir görüntü çizdi. Bize şunu gösterdiler sakat veya cezalılar varken yerine oynayan isimler hep hazır bir şekilde bekliyorlar.

Coşkun Yılmaz kendini buldu gollerini attı. Mümin girdi beklentileri boşa çıkarmadı bir penaltı kazandırdı. Kısacası Sakaryaspor ben varım sonuna kadar bu yarıştayım demeye devam etti

Afyon'un bu son dakika şansı ne zamana kadar devam edecek bilinmez ama 8 hafta her şeye gebe. İnşallah ortaya koyduğumuz bu kalite farkı ile şampiyonluk ipini göğüsleyeceğiz ve Çark Caddesini yeşil-siyah 'a boyayıp ŞAMPİYON SAKARYA diye bağıracağız

YORUM EKLE