Bu yönetim modeli artık değişmeli

Sakaryaspor’da 1.Lig hedefine bu yıl da ulaşılamadı. Son 3 sezonda play-off oynayan ancak 3 play-offtan da şampiyon olamayan Sakaryaspor’da hep aynı yanlışlar yapılıyor.

Sakaryaspor’un tek sorunu doğru yönetilememek.

Her yönetim değiştiğinde ve sezona başlarken sürekli geçmişten ders alındığı söyleniyor. Ancak, yönetimlerin ekonomik yapısı, yapılan transferler, yöneticilerin kulüp yönetme şekli hep aynıdır. Söylenenler ile yapılanlar hiçbir zaman birbirini tutmaz.

Bu yılda Sakaryaspor doğru yönetilememenin kurbanı oldu. Sezon başında İbrahim Nalbant yönetimi tam bir fiyaskoydu. Sakaryaspor’u daha sezon başında perişan etti. Transfer açıldı belki ama Nalbant yönetimi Sakaryaspor’a büyük zarar verdi.

İbrahim Nalbant’ın ardından kulübün yeni başkanı Cumhur Genç oldu. İbrahim Nalbant yönetimin yanlışlarını toparlamaya çalıştı. Bu konuda kısmen başarılı da oldu. Ancak devamı gelmedi. Ve taraftarın büyük desteğini alarak başkan olan Cumhur Genç yeşil-siyah sevdalılarını hayal kırıklığına uğrattı.

Şimdi şapkamızı önümüze koyup sakince düşünme zamanı. 

Olmuyor beyler 2-3 Milyonluk bütçeli yönetimlerle olmuyor.

Futbolcuların 100 bin TL’lik galibiyet primini ödemek için kapı kapı dolaşan yönetim modeliyle olmuyor.

Her yıl 30 transfer yapmak, 3-4 hoca değiştirmek Sakaryaspor’u başarıya götürmüyor.

Futbolcuya para ödemeyip, gitsin federasyona versin mantığıyla kulüp yönetmek Sakaryaspor’a zarar veriyor. 

Sakaryaspor’un geleceğine futbolcu yetiştirmeliyiz.

Altyapıya sözde değil gerçek anlamda yatırım yapılmalıyız.

Kalıcı gelir olmadan Sakaryaspor borçsuz bir sezon geçiremiyor.

Para olmayınca, vizyon olmayınca, yönetememe kabileyeti olmayınca yönetim hataları tavan yapıyor.

Artık bu yönetim modelinin değişmesi şart. Aksi halde her sezon aynı yanlışları konuşmaya devam ederiz.

Doğru bir planlama yapmalıyız. Kulübe kalıcı gelir kapısı açmalıyız. Futbol aklı olan kişilerle yola çıkmalıyız. Maddi açıdan güçlü isimlerle şehirde her alanda söz sahibi olan isimlerle yeni bir yapılanma şart.

  

YORUM EKLE
YORUMLAR
Sapanca
Sapanca - 2 hafta Önce

Bak Erdem kardeşim ilk önce siz gazetelerinizde haber yaparken doğruları yazmak lazım kalem gücü bence en büyük güçtür.ibrahim Nalbant””son 15 yılda Başkan olan insanların cebinden kulüp kasasına koydukları paraları toplasan İbrahim nalbantın cebinden verdiği paranın yarısı etmez.Giden futbolcular haybeye gitti devre arasında.kendi şehrimizin çocuğu dediğimiz canberk 3 ay önce kulübü icraya veriyor ve hala takımda forma giyiyor ve alenen kulup içinde arkadaşlarına da oynamayın oynadıkça para alamıyoruz diyor,play-off’da da oynamadım ve oynamadım diye sağda solda konuşuyor siz bunları yazınki bu futbolcuların samimi olmadığını hocanın suçu olmadığını gidenlere yanlış yapıldığını herkes bilsin.kulubünü icraya vermiş adamdan nasıl bir adamlık bekleyip forma verip oynatacaksın.bu adamı yazınki diğer futbolcularda gelecek futbolcularda aklını başına alsın.takımı satmıştır canberk satmıştır.

recko
recko - 2 hafta Önce

korkak olmaz gazete yazarı batırdılar takımı kongre kararı aldılar gercekleri yaz nalbant başkanı suçlama bu yönetim borç batagına soktu sakaryaspor u korkusuz ol neyi toparlamışlar anlatta bilelim erdem bey borçları yaz korkun yoksa

İsmail Sancaklı
İsmail Sancaklı - 2 hafta Önce

Sevgili kardeşim senin dediğine katılıyorum ancak Sakarya'nın zenginleri takımdan uzak duruyor suanki yönetimler yaşatmaya çalışıyorlar takımı playof oynuyoruz ama final de ama ilk mactada olsa şampiyonluk mücadelesi veriliyor Sakarya'nın gerçek zenginleri el atıp borçsuz pozisyona geldikten sora doğru yapılanmayla kimseye muhtaç olmadan büyük başarılar tutkulu başkanla daha iyi olacaktır cumhur genç gerçekten Sakaryaspor u seven birisi destek verilmeli bence

Sabri özkan
Sabri özkan - 2 hafta Önce

Öncelikle Sakaryamızın özellikle Merkezin nehrin ve çark deresinin etrafları modern luna parkından hayvanat bahçesine kadar sosyal slanlar yapılmalı bir jüstinyanüs köprümüz var bir türlü turizme kazandıramadık şehrimiz sadece sapancayla cazibe merkezi olarak kslmamamalı bunu tüm şehre yeni cazibe merkezleri yapılmalı insanlar neye gelsinler gelmeden ötürü akar bırakmalı böyle yelerden Takımlarımıza özellikle Sakaryasporumuza kaynaklar yaratılmalı üstü açık otobüslerle turlarla şehir merkezimizde turlar yapılmalı kısaca sportif parametreler genişlidikçe şehirde yükselir düşerse şehirde düşüyor bakın çok köklü takımların yerine artık proje takımları gelmeye başladı sonuç ya çok iyi bir alt yapı onun yanında kaliteli oyuncular buda para onun için bu şehirde yöneticilerin öncelikle şehri raylı sitemine kadar ayağa kaldırmalı akarlar yaratılmalı bakın hala yerimizde sayıyoruz demek bişeyler yapılamıyo bunları tespit edip ona göre hareket yapılmazsa sadece konuşuruz İnşAllah her şey hayırlısı olur