Bugüne kadar hiç icazet alınmadı mı?

Sakaryaspor tarihinin en kalabalık kongresinde büyük bir rezillik yaşandı. Bu rezillikleri saymakla bitiremeyiz.

Ancak gelelim “İcazet” muhabbetine…

Sakaryaspor yıllardır siyasi iradenin gölgesinde yönetiliyor. Siyasi irade ne derse o yapılıyor. Bunu kimse inkar edemez!

Kongrede Cumhur Genç, “Sakaryaspor bir olgudur. Kimseden icazet almaz” dedi.

Tüm samimiyetimle söylüyorum; Bir Sakaryasporlu olarak Cumhur Genç’in bu görüşünü savunanlardanım. Sakaryaspor’un gerçekten siyasetin dışında liyakat sahibi insanlar tarafından yönetilmesinden yanayım.  Sakaryaspor’un kimseye gebe olmadan kendi ayakları üzerinde durmasını ve bu şekilde yönetilmesini arzulayanlardanım!

Fakat kulübü bu duruma düşüren yöneticiler şimdi çıkıp “Sakaryaspor makamı kimseden icazet almaz” şovu yapıyor!

Şov diyorum; Çünkü geçen sezon Cevat Ekşi başkanlığında seçime giren yönetim Büyükşehir Belediye Başkanı’ndan icazet almadı mı?

Hatırlarsanız İstanbullu iş adamı İbrahim Şahin 10 Milyon TL’lik bir bütçe ile yönetim kurmak için yola çıkmıştı. Bu ekipte İbrahim Nalbant’ta vardı. Daha sonraki süreçte İbrahim Şahin neden adaylıktan çekildi dersiniz? İbrahim Şahin’in gelmesini kim engelledi?

İsmail Gürses neden son gün liste yapmaktan vazgeçti?

Cevat Ekşi yönetimine geçen sene başkanlık yolunu açan Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu değil miydi?

2017-2018 sezonunda kaçan şampiyonluğun ardından mevcut kadrodaki tüm futbolcuların gönderilip gönderilmemesi konusunda Büyükşehir Belediyesi’ne sorulmadı mı? (Bu bilgiyi de bizimle paylaşan mevcut yönetimde aktif rol oynayan bir isim)

Ahmet Yıldırım’ın gönderilme kararının ardından teknik direktör olarak gündemdeki ilk isim Şaban Yıldırım’dı. O süreçte mevcut yönetime siyasi irade Şaban Yıldırım’ı getirmeyin talimatı vermedi mi?

 Bu örnekler sadece kısa zamanda yaşananlardan sadece bir kaçı. Geçmiş yıllarda da her başkan adayı siyasi iradeden icazet alarak bu kulübün başına geçti.

O yüzden kimse kimseyi kandırmasın. Sakaryaspor’u bu duruma sizler getirdiniz.

Aday olmayı düşünürken Büyükşehir Belediyesi’nin kapısına gidersen, Büyükşehir Belediye Başkanı’ndan yönetici istersen, teknik direktör belirlerken, futbolcu alırken, futbolcu gönderirken belediye başkanına sorarsan, Sakaryaspor altyapısının emir komutasını Büyükşehir’e bırakıyorsan kimse ağlamayacak!

Bu sistemin değişmesi gerekiyor. Ancak bu yönetici profilleriyle sistemi değiştirmek imkansız!

 

 

 

 

YORUM EKLE