Büyük Önder...

Önce siz değerli dostlarla beraber olmamıza vesile olan Turan Kalfa, Kenan Çatalbaş ve Cengiz Murat Altuntaş arkadaşlarıma teşekkür ederim.

Devlette bürokrat olarak çeşitli görevlerde bulunmuş, elinden geldiği kadar devlete ve millete hizmet etmeye çalışmış bir kardeşiniz, bir arkadaşınız, bir büyüğünüz olarak, şehrime, ülkeme ve milletime yapılabilecek en önemli görevlerden biride fikirlerimizi, bilgimizi ve deneyimlerimizi sizlerle paylaşmak olduğunu düşünenlerdenim.

Elbette farklı düşüncelerde olduğumuz anlarda olacak. Düşüncelerimizi aktarırken zaman zaman hem iktidarı hem de muhalefeti eleştireceğiz. Hiç birimiz mükemmel değiliz. Belki de doğruyu yanlış, yanlışı da doğru diye savunacağız. Bu gibi durumlarda eleştirilerinizle bizlere yol gösterirseniz inanın çok mutlu olurum. Unutmayın en değerli bilgi karşılıklı paylaşılan fikirlerdir.

Şimdi müsaadenizle ilk yazıma her fırsatta minnet ve rahmetle andığım Büyük Önder Mustafa Kemal ATATÜRK ile başlamak istiyorum. Neden başlamak istememe gelince;

Siz Sakaryalı hemşerilerime bir sorum olacak. Sakarya’mızın KURTULUŞ GÜNÜ ne zaman biliyor musunuz? Veya İstanbul’un? Veya İzmir’in? Veya Van’ın? Veya Adana’nın? Veya Gaziantep’in?

3 Mayıs Kaynarca İlçemizin Kurtuluş Günü idi. Yunanlılardan kurtulmuş. 25 Mayıs Adana, Pozantı ilçemizin Kurtuluş Günü. Fransızlardan kurtulmuş. 21-22 Haziran’da Sakarya’mızın Kurtuluş Günü. Yunanlılardan kurtulmuşuz. Bu böyle devam ediyor. Hemen hemen senenin 300 günü yüzlerce yerleşim yerimizde kurtuluş günü kutluyoruz. Yani kurtula kurtula kurmuşlar TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİNİ.

Aslında ne zaman bir ilimizin veya ilçemizin veya beldemizin düşman işgalinden kurtuluşu ile ilgili bir haber okusam veya duysam başta Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere o KURTULUŞ SAVAŞI destanını yazan KAHRAMAN ŞEHİTLERİMİZ aklıma gelir.

İşte bu yüzden ilk yazıma CUMHURİYETİN kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal ATATÜRK ile başlamak istedim.

Her zaman söylerim…

Lider olmak, Önder olmak, bir Milletin ATASI olmak, ATATÜRK olmak öyle kolay değil.  İlkeleri, yaptıkları ve öğütleri ile hem yaşadığı çağa hem de sonraki yıllara, hem kendi ülkesinin insanlarına hem de tüm dünya milletlerine, din, dil ve ırk ayırımı yapmadan IŞIK tutup YOL gösterebilmektir.

Eğer; yedisinden yetmişine bir MİLLET ölüm yıldönümü başta olmak üzere dini ve milli bayramlarında daha doğrusu bulduğu her fırsatta yattığı ANITKABİR'e özlem ve saygı ile koşarak gidiyorsa O kişi o milletin ATASI olabilmiş demektir.

Ayrıca; başta kendisi ile savaşan ülkelerin devlet adamları olmak üzere kendisini eleştiren insanların bile bir gün kendisini SAYGI ve MİNNETLE anma ihtiyacı hissetmesi bile onun BÜYÜK ÖNDER olmasının en önemli kanıtı ve göstergesidir.

Aslında ne yazsak az böyle bir LİDER için ama şimdilik bu kadar. Sonra bol bol yazarız. Ve izninizle ilk yazımı ANNELER GÜNÜ ile sonlandırmak istiyorum.

Dün ANNELER GÜNÜ idi…

Hangi yaşta olursanız olun yıllar geçse de bitmeyen SEVGİNİN ve ÖZLEMİN adıdır ANNE.  Geçmiş özlemlerim gerçekten çok azdır benim. Ama yıllardan beri ANNE demeyi çok ama çok ÖZLEDİM. Her zaman söylerim. Allah hiçbir ANNEYİ evlatlarından, EVLATLARINI da ANNELERİNDEN ayırmasın.

Annelerin senede bir gün değil aldığımız her NEFESTE hatırlanması ve değer verilmesi dileğiyle, başta rahmetli annem ve kayınvalidem olmak üzere hayatını kaybetmiş tüm ÖLÜMSÜZ ANNELERİ minnet, şükran ve rahmetle anarken, kelimelerle bile anlatamayacağım kadar mükemmel bir ANNE olan EŞİME ve diğer tüm ANNELERE evlatları ile birlikte nice SAĞLIKLI ve MUTLU ÖMÜRLER dilerim.

Saygılarımla.

Sinan Ulusinan

11.05.2020

 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mustafa Seviş
Mustafa Seviş - 6 ay Önce

ATATÜRK,ÜZÜLMEYİN ANZAK ANNELER, ONLAR DA BİZİM , ŞEHİTLERİMİZLE KOYUN, KOYUNA BERABER YATIYORLAR..SÖZÜ İLE AVUSTURALYA YI, ÇANAKKALE YE YÜREK KÖPRÜSÜ YAPMIŞTIR.

Sinan Ulusinan
Sinan Ulusinan @Mustafa Seviş - 6 ay Önce

Bu yazdığınız söz ATATÜRK'ün neden ÖLÜMSÜZÜ DÜNYA LİDERİ olduğunun kanıtıdır.

Hayri Doğan
Hayri Doğan - 6 ay Önce

$ehit Anneleri icin bi iki kelime yazsaydın olmazmı ¿

Sinan Ulusinan
Sinan Ulusinan @Hayri Doğan - 6 ay Önce

Doğru söylüyorsun Hayri. Bir daha ki yazım da değinirim.

Bayram Özden
Bayram Özden - 6 ay Önce

Arkadaşım tebrik ederim yazı güzel olmuş eline diline saglık. Aslında geç bile kaldın ama başlamak çok iyi oldu. Başarılararın devamını dilerim

Sinan Ulusinan
Sinan Ulusinan @Bayram Özden - 6 ay Önce

Teşekkür ederim Bayram bey...

Hamdi Aykol
Hamdi Aykol - 6 ay Önce

Hayırlı olsun.

Sinan Ulusinan
Sinan Ulusinan @Hamdi Aykol - 6 ay Önce

Sağolun...

Saime macuncu Sancaktar
Saime macuncu Sancaktar - 6 ay Önce

Çok güzel olmuş ,kalemine,yüreğine sağlık Sinan, yolun açık olsun kutluyorum!

Sinan Ulusinan
Sinan Ulusinan @Saime macuncu Sancaktar - 6 ay Önce

Teşekkür ederim Saime abla. Saygılarımla...

Sinan Ulusinan
Sinan Ulusinan @Saime macuncu Sancaktar - 6 ay Önce

Saime abla teşekkür ederim. Saygılar...

Mustafa ZİNCİRKIRAN
Mustafa ZİNCİRKIRAN - 6 ay Önce

Hayırlı uğurlu olsun Sinan abi

Sinan Ulusinan
Sinan Ulusinan @Mustafa ZİNCİRKIRAN - 6 ay Önce

Sağol Mustafa...

Erdem KILIÇ
Erdem KILIÇ - 6 ay Önce

Her zaman takdirle izliyorum.artım burdan takip edeceğiz .dinci yobazlar konusunda Biraz ağırlık verirseniz sevinirim

Sinan Ulusinan
Sinan Ulusinan @Erdem KILIÇ - 6 ay Önce

Erdem, teşekkür ederim.

Nurettin durmuskaya
Nurettin durmuskaya - 6 ay Önce

Öncelikle hayırlı uğurlu olsun yazın çok güzel olmuş başarılar diliyorum

Sinan Ulusinan
Sinan Ulusinan @Nurettin durmuskaya - 6 ay Önce

Teşekkür ederim Nurettin...