Büyükşehir'den her eve ücretsiz maske!

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, tüm Sakaryalıların evlerine ücretsiz maske dağıtacaklarını açıklarken, Büyükşehir'in yaptığı diğer çalışmaları da anlattı 

sakaryayenihaber.com - Serkan OK bildiriyor
Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, AKOM binası önünde bir basın toplantısı düzenledi. 
Büyükşehir bürokratlarının da hazır bulunduğu toplantıda konuşan Yüce, belediyenin koronavirüs (Kovid-19) salgını sürecindeki çalışmalarını anlattı. 
Başkan Yüce, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ile irtibat kurarak 1 milyon adetlik maske kumaşı aldıklarını duyurdu. 
Yüce, bu maskelerin Sakaryalı bir iş adamı tarafından satın alınarak hibe edildiğini duyurdu. 
Belediyenin maske üretiminin hızla devam ettiğini belirten Ekrem Yüce, 100 kişilik ekiple tüm Sakaryalıların evlerine 20'li paket halindeki maskeleri, dezenfektan ürünlerini ve Sakarya'yı anlatan kitapçıkları dağıtacaklarını söyledi. 

Toplantıda aynı zamanda Perşembe günü faaliyete geçen Bal54 ile Et54 projesinin de açılışı yapıldı. 
Başkan Yüce, Et54'ün Adapazarı, Serdivan ve Erenler'deki Süt54 satış noktalarında faaliyet gösterdiğini belirtti. 
Yüce, aynı zamanda Yumurta54'ün de yakın zamanda faaliyete geçeceğini, daha sonra uygun fiyata sebze ve meyve satışının yapılacağını açıkladı. 


 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Halk
Halk - 3 hafta Önce

Allah aşkına hikaye anlatmayın... Tam iki ay oldu çocuklarım ve ben evden çıkmıyoruz. 23 Nisan geçti.. Anneler günü geçiyor... 60 küsur gün oldu.. Belediye olarak bizi motive etmek için bırakın bir çiçek bir kitap getirmeyi... Bir covit 19 buroşür ü bile getirmediniz! Bizim gibi olayı ciddiye alan insanlar duyarsızları camdan seyretmekle yetindi. Getireceğiniz kitaba çiçeğe vs. ye ihtiyaçı olan biri elbette değilim elhamdülillah. Ama belediyecilik sadece reklam yapıp bol bol konuşup hava yapmak değil. Yapıyoruz diyorsanız üniversite lojmanlarına da uğrayın ki bizde görelim...Bizler size oy verirken ne olduğunuzu bilerek verdik malesef.. Ama Reisin hatrına verdik. Böyle olacağını biliyorduk:(